verka

Jak může doplatit firma za vykonanou práci v září minulého roku?

Chybí mi říjnová mzda za práci na dohodu. Za odvedenou práci zaplaceno dostali, ale mne už nezaplatili. Upozornila jsem na to firmu, ale prý má uzavřeno za minulý rok a já už tam nepracuji.Jakým způsobem mi má zaplatit? A má mi platit?
Doplňuji:
Měla jsem dohodu o provedení práce,končila jsem v prosinci. Celý rok, každý měsíc, jsem měla zaplaceno, jenom říjen vypadl. Urgovala jsem to, ale jen telefonicky.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Nevím zda tvou otázku chápu, ale pokud jsi práci vykonala, tak máš nárok na mzdu. Pokud ti za vykonanou práci nezaplatili, tak je k tomu písemně vyzvi a nebo se obrať na úřad práce, tam ti s tím pomohou.

Další odpovědi
Drap

To je závisle od toho, jakou jsi měla smlouvu.

rigormortis

Za vykonanou práci náleží mzda plat nebo jiné ohodnocení (Zák. práce 109§ (1) ).
Vy máte zaručenou nevyplacenou mzdu (112§)…pošlete dopis do bývalé práce o tom, že máte neuhrazenou mzdu, o nic je nežádejte ani nevyhrožujte.
Pokud vám do dvou týdnů nezaplatí, zajděte na soud a tam zrovna zajděte na exekuční oddělení, většinou jsou ochotní poradit kam dále a s čím jít.

ivzez

Vyzvěte zaměstnavatele písemně k doplacení dlužné odměny
za příslušný měsíc. Doložte, co doložit můžete (např. kopii docházky
a kopii dohody, originály si ponechte),
případně (můžete-li) vyčíslete přesnou částku.

Stanovte konkrétní termín a způsob (do kdy a kam/jak Vám
má zaměstnavatel dlužnou odměnu vyplatit.
(Doporučuji dát mu cca 10 až 15 dnů.)

Zašlete doporučeným dopisem s dodejkou
na adresu sídla zaměstnavatele (ne na adresu účtárny).

Uchovejte originály docházky a dohody, kopii výzvy,
podací lístek i dodejku s potvrzením převzetí.

Mzdové nároky (to se vztahuje i k odměnám za dohody)
se promlčují až po 3 letech,
takže Vám zaměstnavatel zaplatit může.

Na problémy účtárny se neohlížejte,
má k dispozici opravné prostředky,
klidně Vám odměnu ještě může vyplatit.

Strange

To už vám nezaplatí. Měla byste si zjistit kolik lidí takhle bylo odbyto. S těmito jít na úřad práce .. vzít podklady, smlouvy, podepsané hodiny. Nenechejte to projít, že je normální nezaplatit. Nejdříve na pracák. Čekat výsledek. Návrhy na prohlášení konkursu mohou .. 2 lidé, zaměstnanci. To nevadí, i přesto jděte na ÚP. Druhá cesta která by nevedla k zaplacení mzdy je stížnost Oblastní inspektorát práce. Ale dávají takovým ptáčkům pokuty.