raven36

Jak mohu vypočítat výšku bazénu?

Jak mohu vypočítat výšku bazénu, když znám obsah dna bazénu a dvě strany (délku a šířku)?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

obavam se, ze nijak…

z delky a sirky bazenu dokazu vypocitat obsah dna… a pokud z techto udaju nekdo dokaze vypocitat i vysku bazenu, pak je to matematicky kouzelnik

Další odpovědi
terry

Nepočítek a změř.

Znáš obsah dna nebo obsah bazenu?

Šoupni tam u stěny metr, až narazí do dna, podívej se, jak je huboký.
Popř. se optej na výpčet spolužáka nebo majitele bazénu.

venkovan

A z obsahu dna taky nic nevypočítáš, protože ten tam stejně je dán šířkou a délkou bazénu.
Ale zkus obsah dna zaměnit za obsah bazénu a osobně bych raději počítal hloubku, ale třeba je to bazén položený na povrchu.

Tak počítej teď obráceně než když počítáš objem bazénu – krychle. Předpokládám, že bazén není ovál či jiný tvar.
Znáš objem, délku, šířku, a zbytek je jen trochu početních úkonů.