Maxxonerr

Jak mohu připojit stolní počítač na mobilní hotspot?

Mám v plánu koupit stolní počítač. Naše domácí wifi je příšerná a vlastně skoro vůbec nefunguje. Tahat ethernet kabel by nemělo smysl. Na notebooku tedy používám hotspot s daty z mobilu (jsou dostatečně rychlá pro hraní, stahování a podobné věci a je to pohodlnější než se pořád s někým hádat, že nejde wifi). Můžu nějak připojit hotspot i na stolní PC? Nechci se připojovat přes tethering, je to hrozně pomalé. Díky všem

Nejlepší odpověď
Roman71

Jde to a velmi jednoduše. Vytvořením hotspotu mobil vytvoří vlastní, po zadání přihlašovacího hesla, zabezpečenou wifi síť. Na tu se lze z notebooku připojit naprosto stejně jako na router. Tím pádem je zajištěno připojení k internetu.

U stolního PC to lze provést stejně, ale bude nutné si pořídit wifo dongle. Vypadá to podobně jako flashdisk, ale v podstatě je to USB wifi karta. Doporučuji takový dongle připojit na prodlužovací USB kabel, aby nebyl schovaný za PC skříní. Zlepší se tím dosah, stabilita připojení i přenosová rychlost.

Zdroj: https://images­.app.goo.gl/mz4Au­25GhdF55Lro8

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Roman71

Oprava překlepu: „wifi dongle“, nebo také USB wifi karta.