Avatar uživatele
Hana N.

Jak moc je to ovlivněno?… Jestli vůbec.

Má vliv na právě počaté dítě to,co jeho tatínek,maminka před početím snědli nebo vypili? Vím,že se předávají pouze genetické informace,geny,ale spermie i vajíčka musí být z něčeho živé,že ano? A proto,ovlivní plod například kofola,kterou bude muž popíjet třeba celé dva dny a je možné aby to dítěti přivodilo v životě třeba hyperaktivitu? A nebo i naopak bude plod a později dítě silné když dostane zeleninový základ?Děkuji za zodpovězení.

Zajímavá 0 před 3854 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
petra15

No samozrejme, ze nebude dite delane v opilosti v poradku, zrovna tak s kourenim, atd.
Doplňuji:
pozor na rentgenovani, v potravinach na konzervacni latky, barviva, fosfaty

Upravil/a: petra15

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
MK44

Běžná zdravá strava během těhotenství a samozřejmě v období před ním je v pořádku. Netřeba se kvůli jednomu jídlu stresovat. Zeleninový základ je dobrý počinek a jedna kofola neublíží. Samozřejmě opíjet zárodeční buňky a plod nebo je otravovat jinými jedy je nerozumné. Rozhodně jim to neprospěje! V případě přílišné, opakované nebo dlouhodobé konzumace hrozí fatální následky. Plánují-li dva rodinu, je od nich prozřetelné, když před početím nechají svým tělům čas, aby se od alkoholu apod. vyčistila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ideální by bylo, 3 měsíce před plánovaným početím dodržovat dobrou životasprávu a životní režim obou budoucích rodičů. Těhotná žena by si měla zejména v prvním trimestru dávat pozor na to, co konzumuje (nevhodné jsou pomeranče a banány ⇒ možné alergie, atopické ekzémy u dětí apod.)
Hyperaktivita údajně souvisí s nevhodnou výživou dětí (bílý cukr, sladkosti, hotové kojenecké příkrmy a konzervy). Vhodná je strava čerstvě připravená maminkou. Šťávy, ovoce a zelenina běžně pěstovaná v našem pásmu. Často je bohužel jedním z prvních příkrmů rozmačkaný banán.
Strava má být pestrá a vyvážaná. Zejména v zimních měsících má v sobě hyper a supermarketová zelenina jen vlákninu.
Viz. vhodná literatura :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy