FlAsh_7

Jak intenzivní je studium na vysoké škole? Co volný čas?

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Záleží na oboru, medicínské obory jsou dle mě absolutně nesrovnatelné třeba s nějakou textilní tvorbou, managementem apod. A taky jestli je to soukromá nebo veřejná VŠ. Každopádně jak říká autacek, pokud se neumíš sám vybičovat k učení, zřejmě vyletíš hned v prvním zkouškovém, pokud si to budeš umět dobře zařídit, volný čas mít budeš, ale nesmí být na úkor studiu. A taky záleží, jestli chceš jet na nějaký stipendium, nebo zkrátka „prolízt“.

Další odpovědi
autacek

Tak hlavně je to o sebedisciplíně.

Rokio

O hodně těžší než na střední škole.

Kelt

Chceš studovat a udělat tu školu a něčím být, nebo si myslíš, že budeš spolužačkám dokazovat svou potenci?

elkon

Záleží na typu studia a na schopnostech studenta pro daný obor. Pokud studium zvládá, najde se i volný čas.

Justin1

Záleží na oboru. Někde se mohou vyskytovat náročnější předměty, kde se po celý semestr přednáší nová látka, se kterou je třeba držet krok kvůli několika zápočtovým písemkám během semestru, nebo takové, kde je třeba pro získání zápočtu po celý semestr tvořit semestrální práci nebo průběžně něco zpracovávat a odevzdávat skrz přísný automatický vyhodnocovací systém, který za nedokonalé řešení dává 0 bodů. Pokud se některé takové záludnosti neobjeví hned v prvním semestru, neznamená to, že se neobjeví v druhém, takže podle prvního semestru se náročnost studia úplně posuzovat nedá a nedá se spoléhat na to, že v druhém semestru bude volného času stejně jako v prvním. Zápočet si člověk někdy musí hodně zasloužit, za pouhou účast bývá zápočet jen u méně důležitých předmětů s malým počtem kreditů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.