I am devil

Jak mám zjistit délku stran kosočtverce , když znám jen délku úhlopříček ?

Doplňuji:
Já vím že je to podle Pythagorovy věty ,ale nebyla jsem zrovna ve škole a nevím jak se to počítá

Nejlepší odpověď
brillant

v učebnici to určitě je nebo ti to na požádání vysvětlí učitel

Další odpovědi
Sůwa

U kosočtverce svírají úhlopříčky pravý úhel a znáš obě přepony. Zdraví Pythagoras
Doplňuji:
Čtverec nad přeponou se rovná součtu čtverců nad oběma odvěsnami
c2 = a2 + b2 ( na druhou ). Maturovala jsem v roce 1966, ale matematika nám končila o rok dřív. Dobře se to nauč, tohle můžeš v životě potřebovat 🙂

Miky S

No tak úhlopříčky svírají v tomto případě pravý úhel a protínají se v polovině své délky, takže si vypočítáš poloviny obou úhlopříček a tím dostaneš délky odvěsen, potom vypočítáš stranu kosočtverce tak, že tu délku odvěsny umocníš na druhou, stejně tak i tu druhou a sečteš ty výsledky dohromady, jelikož počítáš přeponu. Potom jenom odmocníš to číslo, co ti vyšlo a měla by ti vyjít délka strany kosočtverce:-)))
Hodně štěstí z počítáním(-:

M.

Dalo by se to i narýsovat.

rudolf.th

http://03.edu-cdn.com/files/sta­tic/mcgrawhill-images/97800714­16504/f0048-01.jpg

Uhlopriečky (u1, u2) sa vzájomne rozpoľujú a zvierajú uhol 90 stupňov.

a = √[(u1/2)^2 + (u2/2)^2]

Aby si rozumela: 22 = 2*2, 32 = 3*3, 42 = 4*4