Avatar uživatele
DusanOrlik

Jak mám vyřešit defragmentaci?

Zdravím,jelikož mám pouze 11,7 GB volného místa chtěl jsem si udělat defragmentaci­.Jenomže při analýze,mi to píše že mám volného místa pouze 7%,analýza potřebuje mít 15%.Co mám tedy udělat?Mám vymazat nepotřebné věci,ale jak,když GB soubory se hledají těžce?Proč potřebuje defragmentace 15%?Děkuji za odpovědi. :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? barnajka, anonym před 4656 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nozdrolomo

Defragmentace potřebuje volné místo proto, že si potřebuje dočasně někam odkládat ty soubory které defragmentuje. Resp. ty defragmentované někde poskládat dohromady a pak je uklidit na „lepší“ místo v celku. Místo můžete získat např. smazáním cache prohlížeče, smazáním starých aktualizací windows (každá aktualizace se ukládá na disk aby šla případně v budoucnu smazat – pokud vám po apliakci funguje počítač správně, jen zabírá místo) případně třeba (dočasně) vypnout tzv hybernaci (zabírá stejně místa jako má RAM čili dnes většinou 2–4 GB. Další možností je pustit na to odborníka, jakým jsou programy jako např Ashampoo WinOptimizer kteří smažou nepotřebné, upraví výkon tak že vypnou zbytečné služby a defragmentaci provedou taky.

Zdroj: www.slunecnice­.cz/sw/winopti­mizer/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Berušinka

No, já bych se jukla do ovládacích panelů – tam máš programy a funkce nebo odinstalovat program – podívej se – jestli tam nemáš nějaké několika GB hry, které už nehraješ. Ty odinstaluj a pak si udělej tu defragmentaci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
baghira

Defragmentace spočívá v tom, že jednotlivé kousky souboru rozeseté po celém disku se spojí, a soubor se uloží jako souvislý blok. Aby probíhala efektivně, bez neustálého přešoupávání dat sem a tam, potřebuje dostatek místa pro ukládání těch souvislých bloků.

Defragmentací se místo na disku prakticky nezvětší – dat je pořád stejné množství, jenom jsou úhledněji uložena.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

K první části dotazu je potřeba dodat, že defragmentací se žádné místo neuvolní. Před defragmentací se vyplatí vymazat nepotřebné soubory ručně nebo pomocí nějakého čisticího programu, minimálně nástrojem Vyčistění disku. Pokud ani po vyčistění nebudete mít požadovaných 15% volného místa, použijte pro dfragmentaci jiný program, který tolik volného místa nepotřebuje, nspř. O&O Defrag.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HOMER

Tak si část souborů zálohuj na dvd nebo flešku ap. a po defragmentaci zase ulož…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Nechci kecat, ale těch 15 % je jen doporučených. Přeci když zjistí, že má na disku míň jak 15 %, tak se zeptá, jestli pokračovat nebo ne? Kdyby to spustit nešlo, pak se neptá. Podle mě to bude akorát trvat déle, než kdyby těch 15 % měla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet