DusanOrlik

Jak mám vyřešit defragmentaci?

Zdravím,jelikož mám pouze 11,7 GB volného místa chtěl jsem si udělat defragmentaci­.Jenomže při analýze,mi to píše že mám volného místa pouze 7%,analýza potřebuje mít 15%.Co mám tedy udělat?Mám vymazat nepotřebné věci,ale jak,když GB soubory se hledají těžce?Proč potřebuje defragmentace 15%?Děkuji za odpovědi. :)

Nejlepší odpověď
Nozdrolomo

Defragmentace potřebuje volné místo proto, že si potřebuje dočasně někam odkládat ty soubory které defragmentuje. Resp. ty defragmentované někde poskládat dohromady a pak je uklidit na „lepší“ místo v celku. Místo můžete získat např. smazáním cache prohlížeče, smazáním starých aktualizací windows (každá aktualizace se ukládá na disk aby šla případně v budoucnu smazat – pokud vám po apliakci funguje počítač správně, jen zabírá místo) případně třeba (dočasně) vypnout tzv hybernaci (zabírá stejně místa jako má RAM čili dnes většinou 2–4 GB. Další možností je pustit na to odborníka, jakým jsou programy jako např Ashampoo WinOptimizer kteří smažou nepotřebné, upraví výkon tak že vypnou zbytečné služby a defragmentaci provedou taky.

Zdroj: www.slunecnice­.cz/sw/winopti­mizer/

Další odpovědi
Berušinka

No, já bych se jukla do ovládacích panelů – tam máš programy a funkce nebo odinstalovat program – podívej se – jestli tam nemáš nějaké několika GB hry, které už nehraješ. Ty odinstaluj a pak si udělej tu defragmentaci.

baghira

Defragmentace spočívá v tom, že jednotlivé kousky souboru rozeseté po celém disku se spojí, a soubor se uloží jako souvislý blok. Aby probíhala efektivně, bez neustálého přešoupávání dat sem a tam, potřebuje dostatek místa pro ukládání těch souvislých bloků.

Defragmentací se místo na disku prakticky nezvětší – dat je pořád stejné množství, jenom jsou úhledněji uložena.

Hlada

K první části dotazu je potřeba dodat, že defragmentací se žádné místo neuvolní. Před defragmentací se vyplatí vymazat nepotřebné soubory ručně nebo pomocí nějakého čisticího programu, minimálně nástrojem Vyčistění disku. Pokud ani po vyčistění nebudete mít požadovaných 15% volného místa, použijte pro dfragmentaci jiný program, který tolik volného místa nepotřebuje, nspř. O&O Defrag.

HOMER

Tak si část souborů zálohuj na dvd nebo flešku ap. a po defragmentaci zase ulož…

Alesh

Nechci kecat, ale těch 15 % je jen doporučených. Přeci když zjistí, že má na disku míň jak 15 %, tak se zeptá, jestli pokračovat nebo ne? Kdyby to spustit nešlo, pak se neptá. Podle mě to bude akorát trvat déle, než kdyby těch 15 % měla.