Dža-Dža

Jak mám vypočítat obsah čtverce, když je zadaná jen délka úhlopříčky a to je 10 cm ?

Nejlepší odpověď
gecco

Snadno…
😉

Nakresli si to – to ti pomůže…
A vzpomeň si na Pythágora…

Další odpovědi
Alesh

nejprve stranu přes Pythagorovu větu, pak obsah

quentos

Nakreslete si to, bude to hned jasnější…
Díky úhlopříčce nám ve čtverci vznikne co…? A z toho se dá spočítat co…?
Nakonec naznáte, že délka úhlopříčky je ažaž ;{)>

orwell

Z toho, co bylo řečeno lze také vyvodit, že obsah čtverce se rovná též (u2):2

Kelt

Co je to čtverec? Nakresli si to? Kolik má stran a kolik měří každá. Co je to úhlopříčka? Nakresli, popiš, změř. Existuje nějaký vztah mezi stranou a úhlopřířčkou?
Například čtverec má strany AB, BC, CD a DA, příčemž můžeš měnit pořadí, úhlopříčka je AC a BD. A úhlopříčku znáš. Jaký je úhel ve vzniklém trojúhelníku,? Jak by to šlo vypočítat.