Zlatý

Jak mám chápat, ten kybernetický zločin?

Každou chvíli je upozornění, že po emailech se šíří nějaký vir a že se nesmí otevírat přiložený soubor, že tam je vir, ale přitom mám v emailu upozornění viz odkaz: http://2i.cz/…. Tak komu mám tedy věřit ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Máš-li slušný antivir, věř antiviru - ta "upozornění" bych mnohdy přirovnal k poplašným zprávám - nic neřeší, nepřináší ani žádné informace a jen se pokouší strašit (kvůli zvýšení sledovanosti, kvůli prodeji nějakého pochybného kdovíčeho...).
;-)

Další odpovědi:

Bronzový

Barbakane se to tvoje upozornění bojím otevřít:-)) To víš, já jsem na viry odborník, sice jim vůbec nerozumím, ale mám je tak často, že už bych si s nima mohla aj tykat:-DDD

Za trest mám teď v PC Visty, sedmičky jsem si zavirovala:-(((
Visty jsou vir sám osobě, takže dostat ještě ten tvůj v odkazu fakt nechcu:-)

Bronzový

1) že se nemají otevírat neznámé přílohy a klikat na podezřelé odkazy* platí vždy a všude, ne pouze pokud nějaký nový útok popíšou na Novinkách.cz ...
* nebo aspoň vždy najet nejprve kurzorem a zkontrolovat adresu
2) nemění na tom nic ani jedna věta na konci emailu, kterou občas generují některé antiviry, protože nemusí znamenat nic ...

Rozhodně nikdy nevěř ničemu, co se píše v e-mailu :-)

Takovýhle dovětek může napsat kdokoliv a ne zrovna anti-vir.

Člověk by ani nevěřil, jak je to jednoduché, ale během jedné minuty v podstatě můžu vytvořit script, který ti pošle mail, ve kterém bude odesílatel nckb@nbu.cz (Národní centrum kybernetické bezpečnosti) se zavirovanou přílohou a pod ním bude napsané, jak byl zkontrolovaný třeba třiceti různými antivirovými programy a že tam ten vir fakt není :-)

A pokud nevíš nic o zdrojovém kódu emailů, tak nepoznáš rozdíl.

Nic - ne - o - te - ví - rat je jediné pravidlo, kterým se dá řídit, neotevírám už ani maily s přílohama, co neustále přeposílá máma z práce, jelikož se nudí, mám vytvořený filtr, který je rovnou maže :-)

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

Carpediem -> kudy se to ten tvůj počítač toulá?? - že ty jej necháváš po nocích bez dozoru...
;-)
Já nechytil vira ani nepamatuju (a výra nikdy - toho jsem si jen pohladil).

Bronzový

carpediem

Muj PC je už dědoušek, tak je k virům náchylnej:-)))

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1050
Zlatý Hlada 968
Zlatý gecco 905
Zlatý ge0rge 895
Zlatý led 852
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.