Nikkkiii

Jak mám chápat předběžné přijetí na VŠ? Pokud už mám maturitní zkoušku za sebou, mohu to brát, jako přijetí?

Dobrý den, chci se zeptat, jak mám chápat předběžné přijetí na VŠ? Pokud už mám maturitu za sebou, znamená to tedy, že to mohu brát jako přijetí??

Nejlepší odpověď
led

V prípade splnenia podmienok na štúdium VŠ tj. zmaturovanie ste už vlastne prijatá.
Jediný dôvod neprijatia na VŠ by bol už len zdravotný stav nedovoľujúci štúdium, trestný čin s následným nepodmienečným odsúdením, alebo „nedostatok miesta“ vzhľadom na tlačenku, ktorá bola na vašu pozíciu uprednostnená z dôležitých dôvodov (kamarátka kamaráta kamarátovho kamaráta…, prípadne iná V.I.P.)

Další odpovědi
ivzez

Poopravím Gecca:

Jakmile VŠ doložíte splnění podmínek,
změní se předběžné přijetí na přijetí.

(Složení maturity VŠ doložte co nejdříve,
nečekejte až na začátek akademického roku!)

gecco

V zásadě ano – jakmile splníš podmínky pro přijetí, jsi přijata.

led

gecco vo svojej stručnosti použil základnú poučku:
„jakmile splníš podmínky pro přijetí, jsi přijata“
Je to stručné, ale trefné ako
„ak sa niečo naučíš, budeš to vedieť“
 :)

Nikkkiii

Příspěvek smazán administrátorem.