Jak lze zastavit promlčení nájmu (zpětně 2 roky)?

Dobry den, jsem duplicitni majitelkou pozemku(s druhym dupilictnim majitelem, kde se soudime jiz 10 o vlastnictvi jsme se dohodli ze alepson spolecne budeme vybirat najemne za pozemek a nasledne se delit) SOucasni uzivatele ale odmitaji podepsat najemni smlouvu a uznat nas narok 2 roky zpetne (neopravnene obohaceni). S pribyvajicim casem se vsak posouva i 2 leta zpetna lhuta. Jak mohu toto odpocitavani zastavit. Mam jim poslat pisemnou vyzvu, nebo musim jit rovnou k soudu? Existuje nejaká možnost? S díky M.D.

Nejlepší odpověď
anonym

Současná právní úprava je, že u bezdúvodného obohacení je promlčecí lhůta 2 roky a u úmyslného (což bývá leckdy obtížné prokázat) 3 roky. Promlčení ale musí protistrana průkazně uplatnit, jinak by se k ní nepřihlíželo.
Urgování dlužníka nestačí, je nutno dát podání k soudu, pak se lhůty konzervují od data doručení k soudu, já to dělám raději razítkem podatelny na svou kopii.