autacek

Jak lze vylákat SMS kód, copak ve zprávě s kódem banka nepíše, o jakou se jedná operaci?

https://m.novin­ky.cz/article­Details?aId=483167&sz­nu=IFbVdEu1SNJNqvHi

Odpovědi
Emefej

Stačí se podívat na pochybnou emailovou adresu odesílatele. Jenom blb na takový mail může reagovat.

ivzez

Člověk by řekl, že po těch letech od prvních vln už všichni
vědí, že na takové emaily nemají vůbec reagovat. Maximálně
by je mohli přeposlat své bance pro případné vyšetřování.

Když jsem před dvěma roky zakládala účet u AirBank,
řekli mi, že mne nikdy nebudou kontaktovat e-mailem…
Myslím, že takto nové klienty informují i další banky.

Zajímalo by mne, kolik lidí reagovalo, aniž by si uvědomilo,
že e-mail přišel na adresu, kterou jejich banka nemá…

K otázce na vylákání kódu:
Ta operace připomíná platbu přes internet, kde se jednu
chvíli také objeví logo banky. Podle mne ti lidé „věří logu“,
podle něj usuzují, že jsou na bezpečném webu, a SMSku
s kódem nečtou pečlivě.

[Moje banka vždy píše, jakou transakci provádím, jakou
částku v kterém obchodě (či platební bráně) hradím.]

Ale je to jen můj odhad → neznám nikoho, kdo by naletěl,
nemám svůj odhad s kým zkonfrontovat.

Mc Merkurion

… copak všude neříkaj: … nepodepisujte nic s podomními prodejci energií !!! a co lidi ???
… podepíšou …
… copak všude neříkaj: … nenakupujte na akcích od šmejdů !!! a co lidi ???
… kupujou …
… copak všude neříkaj: … přečtěte si pořádně smlouvu než podepíšete !!! a co lidi ???
… nečtou …

… mám pokračovat ??? … tak čemu se proboha divíš !!!

… žádná banka nekontaktuje mejlem, vždy přes interntový bankovnictví, nebo poštou, či telefonem, ALE důležitý věci (ověření kontaktních telefonů, atd) se děje vždy na pobočce (alespoň co mám zkušenost) …

… ale ptal si se, zda to nepíšou: píšou, že tento kód slouží k aktualizaci údajů, k transakci odkud kam a kolik (korektní banky to s kódem píšou), nebo může bejt taky jen napsáno: požadavek xxx číslo xxx, to už záleží na mBance, jakou dá podvodníkům volnou ruku …