MacChill

Jak leťet s klasickým foťákem na film, když se nemůžu vyhnout rentgenu?

Prakticky všechny zavazadla a předměty jsou rentgenovány a foťák se ihned zničí…
Doplňuji:
Problém je v tom, že jde o jednorázový foťák a film nelze vyndat… Znamená to tedy že pokud si vezmu baťoh jako příruční zavazadlo nesmí v něm než ho dám na rentgenový pás být žádný kovový předmět, a ty mističky mikrovlnama neprochází?

Nejlepší odpověď
led

Filmy a fotoaparát spolu s inými kovovými predmetmi položte na misku, ktorú preberá colník (ochranka). V presvecovacom zariadení sa už dávno nepoužíva klasický rentgen ale mikrovlny, ktoré „vidia“ aj iné hmoty (nenápadne skúste sa tam pozrieť na monitor).
Doporučenie: vo fotoaparáte nemajte vložený film pri colnej kontrole.
Mne v USA colník otvoril fotoaparát a znehodnotil záznamy (bavil sa na mojej bezmocnosti)

Další odpovědi
Terryle

Foťák dejte do „misky“ s drobnostma z kapes atd a jste bez problému.
„Rentgen“ ale vážně ničemu nevadí – jako malá jsem lítala k moři, mívala jsem foťák s filmem v příručním zavazadle a náhradní filmy v odbaveném, které se taky rentgenuje, a nikdy filmům nic nebylo.
V příručním baťohu být kovové věci můžou, takže obsluha při průjezdu „rentgenem“ všechno zhruba vidí. Pokud se jim nějaká věc nezdá, poprosí vás, abyste to vybalili a zkontrolujou to pohledem. Já onehdy vybalovala a zabalovala příručák třikrát, než se přišlo na to, že klíče v pouzdře jsou poskládaný tak blbě, že vypadají jako šroubovák (podle verze obsluhy rentgenu :)))

baghira

Intenzita letištního rentgenu je taková, že filmu ani foťáku neublíží. Opravdu.

led

Nejde o to, že by kov robil problémy, ale niekam si predsa tie mince a hodinky musíte položiť, tak k tomu priložte aj ten fotoaparát je to.

Michal Kole

LED: A uspěla by jste u soudu se žalobou na poškození cizí věci?

Že by musel celník dát film na nějakou odbornou expertízu a zjistit co jste fotila a pak ty místa navštívit a vyfotit Vám je znova?

led

Amerického colníka to vôbec nezaujíma, skúšal reakcie.
Neľutujem obrázky nehnuteľností, tie sa dajú nahradiť, ale zábery ľudí a reálneho života, to sa už nedá vrátiť.
PS. práve tam bol obrázok černocha hrajúceho na kuchynskom riade, to bol naozaj aj hudobný zážitok nielen vizuálny

led

Podľa amerických zákonov colník v službe má vždy (podčiarkujem vždy) právo na úplnú aj telesnú kontrolu…