Avatar uživatele
MacChill

Jak leťet s klasickým foťákem na film, když se nemůžu vyhnout rentgenu?

Prakticky všechny zavazadla a předměty jsou rentgenovány a foťák se ihned zničí…
Doplňuji:
Problém je v tom, že jde o jednorázový foťák a film nelze vyndat… Znamená to tedy že pokud si vezmu baťoh jako příruční zavazadlo nesmí v něm než ho dám na rentgenový pás být žádný kovový předmět, a ty mističky mikrovlnama neprochází?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4647 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Filmy a fotoaparát spolu s inými kovovými predmetmi položte na misku, ktorú preberá colník (ochranka). V presvecovacom zariadení sa už dávno nepoužíva klasický rentgen ale mikrovlny, ktoré „vidia“ aj iné hmoty (nenápadne skúste sa tam pozrieť na monitor).
Doporučenie: vo fotoaparáte nemajte vložený film pri colnej kontrole.
Mne v USA colník otvoril fotoaparát a znehodnotil záznamy (bavil sa na mojej bezmocnosti)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Foťák dejte do „misky“ s drobnostma z kapes atd a jste bez problému.
„Rentgen“ ale vážně ničemu nevadí – jako malá jsem lítala k moři, mívala jsem foťák s filmem v příručním zavazadle a náhradní filmy v odbaveném, které se taky rentgenuje, a nikdy filmům nic nebylo.
V příručním baťohu být kovové věci můžou, takže obsluha při průjezdu „rentgenem“ všechno zhruba vidí. Pokud se jim nějaká věc nezdá, poprosí vás, abyste to vybalili a zkontrolujou to pohledem. Já onehdy vybalovala a zabalovala příručák třikrát, než se přišlo na to, že klíče v pouzdře jsou poskládaný tak blbě, že vypadají jako šroubovák (podle verze obsluhy rentgenu :)))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
baghira

Intenzita letištního rentgenu je taková, že filmu ani foťáku neublíží. Opravdu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Nejde o to, že by kov robil problémy, ale niekam si predsa tie mince a hodinky musíte položiť, tak k tomu priložte aj ten fotoaparát je to.

před 4647 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Michal Kole

LED: A uspěla by jste u soudu se žalobou na poškození cizí věci?

Že by musel celník dát film na nějakou odbornou expertízu a zjistit co jste fotila a pak ty místa navštívit a vyfotit Vám je znova?

před 4647 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Amerického colníka to vôbec nezaujíma, skúšal reakcie.
Neľutujem obrázky nehnuteľností, tie sa dajú nahradiť, ale zábery ľudí a reálneho života, to sa už nedá vrátiť.
PS. práve tam bol obrázok černocha hrajúceho na kuchynskom riade, to bol naozaj aj hudobný zážitok nielen vizuálny

před 4647 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Podľa amerických zákonov colník v službe má vždy (podčiarkujem vždy) právo na úplnú aj telesnú kontrolu…

před 4647 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava