Gloves

JAK legálně sehnat lidskou lebku ?

Chtěl bych pro dekorační účely použít pár lebek, nejlépe lidských ale nechci plastové makety atp. Takže jak mám LEGÁLNĚ sehnat lidskou lebku ?
Doplňuji:
A jak tedy vznikly kostnice? Třeba ta v Kutné Hoře? Myslíte že měli od všech písemný sohlas? Což mě přivádí k první aspoň trochu uspokojivé odpovědi…Když budete mít písemný souhlas zemřelého, že jeho ostatky po smrti můžete použít jako dekorační materiál ;) Huráá a jedna odpověď je na světě ;)

Nejlepší odpověď
Fridolinek

Nejen ze zákona, ale i z etického hlediska si nemyslím, že jsou pravé lidské lebky zrovna vhodným dekoračním předmětem…

Další odpovědi
Musuko

Zákon 256/2001 Sb. ze dne 29. června 2001
o pohřebnictví vám napoví, že to nejde. Např § 4, 1.ods. pís. h) (je zakázáno) zacházet s lidskými pozůstatky nebo lidskými ostatky způsobem dotýkajícím se důstojnosti zemřelého nebo mravního cítění pozůstalých a veřejnosti.

Zdroj: http://www.umi­rani.cz/res/da­ta/010/001133­.pdf

Dandi

NO myslím že to se vám nepovede..

Luciefie

Legálně to teda nejde, ještě aby jo proboha:-))

Bibinka1111

Legálně ? .. no .. staňte se politikem a uzákoňte prodej lidských lebek .. na e-shopu vyděláte majlant .. :D

alenka901

legálním způsobem nemožné

misial

Kostnice vznikaly v úplně jiné době! A navíc ani tam se nejednalo o dekorační materiál.

Nemyslím si, že by to bylo reálné.

dewil

na trhu je přeci spousta maket, které jsou velmi věrohodné. Má li jít o dekoraci, jistě to postačí… ostatní je neetické a trestné