Jak kandidovat do obecního zastupitelstva?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Zajděte za někým povolaným (nebo vašim známým) ve straně, že chcete být součástí. O zbytek se postarají oni.

Zdroj: zkušenost známého, zda je to správný postup nevím, ale zabral.

Další odpovědi
standa

Výhradně s ´pomocí´ politické strany či hnutí, které jsou jako jediné oprávněny zařadit vaše jméno na kandidátku…
Doplňuji:
To barbakan:

neříkám, že kandidát musí být člen politické strany či hnutí…, ale i jako nezávislý musí být zařazen na kandidátku nějaké (jakékoli) registrované politické strany či hnutí. Jinak to nejde.

(viz zák. 491/2001 Sb. o volbách do zastupitelstev obcí – § 20, 21, na který odkazuji v obdobné otázce viz zdroj)

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-kandidovat-do-komunalnich-voleb

anonym

Není potřeba být v nějaké straně. Jsou i nezávislí,kteří nechtějí být vázaní.Před volbami do OZ stačí obejít občany určité vísky,městečka a nechat podepsat Tvoji kandidátku(mys­lím,že je potřeba 15-ti podpisů a tu odevzdat na OÚ .