jak kandidovat do komunálních voleb

Prosím o informaci jak mohu naší obci kandidovat do zastupitelstva v letošních komunálních volbách.
Děkuji

Odpovědi
standa

Tuto problematiku upravuje zák. 491/2001 Sb. o volbách do zastupitelstev obcí (plné znění je níže ve zdroji).

V ustanovení § 21 je detailně uvedeno, jak postupovat…

Nejdůleřitější je větička „Kandidátní listiny pro volby dozastupitelstva obce mohou podávat VOLEBNÍ STRANY.“

Volební stranou podle tohoto zákona mohou být registrované POLITICKÉ STRANY a politická hnutí.

Takže vám nezbývá než se obrátit na (jakoukoli) politickou stranu či hnutí, kterí má ve vaší obci nepochybně zákaldní organizaci a zde je přesvědčit, aby vás umístili na kandidátní listinu.

Pokud budete zvolen(a), tak už nyní přeji hodně štěstí při výkonu tohoto nelehkého řemesla 🙂

Zdroj: http://www.sa­git.cz/pages/sbir­katxt.asp?zdroj=sb01­491&cd=76&typ=r

zahradnik6

Není to tak, že byste nutně musel kandidovat v rámci politického hnutí nebo strany. Můžete kandidovat i samostatně jako nezávislý kandidát nebo společně s jinými nezávislými kandidáty, jak uvádí § 20. V tom případě potřebujete přiložit ke kandidátní listině petici s podpisy lidí, kteří podporují vaši kandidaturu.