mosoj

Jak jste na tom se spyware ?

Co chodím na odpovědi musím odstraňovat tak o 100 % víc spyware . Máte podobné zkušenosti ?
Doplňuji:
Pro Miroslavst, deave09 a všechny kteří jsou si tak jistí:
http://pcworld­.cz/novinky/fa­cebook-zasahl-extremne-nakazlivy-malware-avg-hlasi-jiz-300-000-utoku-10374

Já na Facebook nechodím a nikdy jsem tam nebyl.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ále?????
A je to opravu odpovědi.cz? Já tedy nevím, ale mě se nic takového neděje.
Doplňuji:
A dovolím si jednu maličkost. Ať je to kdekoli, nikde nepovoluji co chtějí, třeba i na odpovědích jak bylo v začátku propojení s FB. Prostě jen fotku a šmitec.
A co se týče FB, taky to po mě chce, že ať zadám mejl a heslo a že si to najde další přátele z adresáře. Tak to teda nasr… Kdo na to kliká je debil a pak se diví, že mu něco furt chodí. Je jedno jestli to jsou nabídky nebo nevím co ještě. A používám i více mejlů. A tam kde jsou neoblomní a chtějí i mejl, ale zase já nepotřebuji-je to jen proto, že chtějí poslat ověření, tak zadám ten druhý co nepoužívám. Tam ať si choděj nabídky kolik chtějí. A pokud ten program co by přišel na mejl umí vytáhnout adresy, vytáhne jen ty, co mi tam došly s nabídkama, takže vlastně nabídky posílají nabídkám. A furt dokola ať se z toho klidně pos…
Na soukromý mejl mi skoro nic nechodí.

Další odpovědi
rynek878

no, když tak o tom přemýšlím,tak něco na tom asi bude,protože já jich mám taky podstatně více,třeba kšeftují s našemi mailovými adresami.

anonym

Cituji z článku který uvádíš:

"

  • Ujistěte se, že surfujete bezpečně. AVG LinkScanner je bezplatný nástroj, který prověří v reálném čase hrozby číhající na webových stránkách a varuje vás ještě před tím, než na ně vstoupíte.

• Pokud vás žádá počítač o instalaci prohlížeče ke sledování videí, je něco asi špatně. Jděte přímo na oficiální stránky video přehrávače a stáhněte si aplikaci odtud. Nikdy nestahujte prostřednictvím odkazů.
• Ujistěte se, že máte aktualizovaný bezpečnostní program. Pokud žádný nemáte, můžete si jej stáhnout zdarma od společnosti AVG.
"

To není nic jiného než klasická reklama, takhle antivirové společnosti dělají reklamu. Udělají často naprosto bezdůvodné bububu, a nabídnou své řešení … nedělal bych si z toho hlavu už proto že jako vždy je realne riziko v takove hrozbě VELMI přeceňované. Nelze jen tak chmátnout na dívku v bikinách a bezprostředně na to čelit útoku, … tedy na pláži možná ano, ale v oblasti PC 😁 … ne pokud pouzivate nejaky bezpecny prohlizec (stačí aktuální verze), nutnost antiviru se přeceňuje.

dave09

Neřekl bych, že tyto stránky obsahují nějaký spyware, či jinou počítačovou havěť. Nikdy jsem nepostřehl ani nějaký pokus těchto stránek o závadné chování..

Pravděpodobně to tedy bude pocházet z jiných stránek, které navštěvujete.

ReHu

Nic takového nepozoruji.
Je ale možnost, že to má spojitost s Facebook.

GangstaHelper

spyware? Nemyslíte spam? V životě jsem se spywarem neměl ještě zkušnost (a nebo o tom nevím? To je podstata spyware – „špionážního software“.)

K tomu facebooku – má právo na prodej Vašich informací, jelikož je to součástí podmínek služby, se kterými jste souhlasili.

mosoj

GangstaHelper: Nejedná se o spam. Je to škodlivý software. Malware, Adware, trojský koně a další havěť. Při nejmenším velmi zpomaluje chod počítače.

mosoj

Miroslavst: Jaký program používáš na hledání a odstraňování spyware.

Miroslavst

spyware terminator používám

mosoj

Už jsem op tom jednou psal. Měl jsem nainstalován AdAware, SpyBot a Terminátor najednou a prováděl jsem nějakou dobu testy na všech programech. Jeden po druhém. Terminátor nikdy nic nenašel a AaAware ano.
Tak jsem je smazal a ponechal jen AdAware.

Dnes v poledne 4 malware. A nyní večer další dva + ještě nějaké další škodlivé soubory.

dave09

Spyware a kšeftování se zaregistrovanými emailovými adresami toho příliš společného nemají.

Osobně věřím, že provozovatel odpovědí nedělá ani jedno a jedná se pouze o paranoiu některých z Vás. :)

mosoj

dave09 : Jaký program používáš na hledání o odstraňování spyware ?

dave09

Ad-Aware

mosoj

Já také AdAware. Porovnával jsem se SpyBotem a Terminátorem ale je lepší.

mosoj

Nevím jestli víte co je spyware ? Ono z Vaší reakce to vypadá že ne. Proč by měl mít spyware vliv na tyto stránky ? Ale na počítač to má. A přenašečem spyware můžete být klidně i Vy.

dave09

Myslím si, že mám dostatečný přehled o oblasti spywaru a dalšího škodlivého softwaru.

Nevím, kde jsem psal něco o spywaru a vlivu na tyto stránky.

Pouze jsem naznačil, že v odpovědi rynka zmíněné kšeftování provozovatele s emailovými adresami toho se spywarem mnoho společného nemá.

To mi tedy povězte, jak může třeba můj počítač nakazit ten Váš? Pokud vyloučím zaslání instalačního souboru nějaké pochybnější aplikace třeba mailem.