dust8

Jak jste na tom letos s koprem, protože mi přijde, že letos to je to zakleté? Co případně doporučíte?

Nám a sousedce letos nic nevyrostlo ze semen a v zahradnictví co jsem se ptal taky bída a prakticky nic.

Čím to je?
Že by to bylo nepříznivým počasím či dalšími vlivy?
Nebo to má jiné důvody?

Pokud máte kopr, tak jak a co doporučujete, aby vyrostl?

Odpovědi
elkon

Bylo potřeba včas ho zastínit, proti pálivému slunci a vhodně průběžně zalévat, občas přihnojit slepičincem.

paul1

Nám se kopr stará sám o sebe. Nikdy ho nesejeme, množí se sám, když je nadúroda, tak ho vytrháme. I tento rok to tak bylo, asi 1/3 skončila na kompostu.

zjentek

Jaj tak kopr je letos taková záhada. Tam, kde jsem rozsypal semena (do záhonů mezi zeleninu) nevyšlo nic a naopak mně vylezl z kompostu, kde jsem kopr nesypal. Takže, záhada, no. No vlastně vyšel už z čisté hlíny, kde ještě loni byl kompost, ale letos už tam žádný bigus nepřidávám, je to již hotová zemina k použití. Zajímavé je, že z tý hlíny nic jiného nevzešlo, jenom čistě kopr (jakoby vyšší moc věděla že jsem s koprem ostrouhal a nenechala mě ve srabu 🙏🙏🙏). Víc nevím, netuším.

Drap

Nevysévám kopr, ten se stará na zahrádce sán o sebe. Bylo ho možná letos o něco méně, ale pro naši spotřebu ho je dostatek.

Run 3

I think your idea will be copied and utilized to inspire the creation of many more ideas because it is brilliant and original. trap the cat