Jak v praxi probíhá reklamace bot, které člověk koupí v akci?

Pokud dejme stály boty 1500 Kč v akci a byly zakoupeny zákazníkem, ovšem v záruční době došlo k poškození, tak lze vyměnit boty, i když třeba momentálně stojí 2000 Kč? Nebo zákazník musí doplácet 500 Kč? Jak to funguje prosím?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

V prvé řadě dojde k opravě bot, pokud není oprava možná tzv. neodstranitelná závada, zboží se vymění. Cena v tomto případě nehraje roli a je k tíži prodejce.
V opačném případě se postupuje tak, že např.
koupím foťák 3Mpix za 3000 Kč a dojde k výměně, ale v tu dobu již není na skladě. Bude ti nabídnuta možnost jiného, ale protože cena klesá, tak ti musí dát v ceně 3000 Kč. V dnešní době je za tři tisíce ne 3Mpix, ale 10Mpix. – toto z vlastní zkušenosti (údaje o ceně a hodnotě Mpix. jsou jen orientační).

Další odpovědi
jmhad

Cena se řídí dokladem o koupi,který je nutné k reklamaci přiložit. Ovšem s výměnou bot či vrácení peněz to není tak jednoduché,jak se mnozí domnívají. A zejména u bot, kdy se reklamace ze strany obchodníka zcela běžně zamítá a k dalšímu řízení je nutný posudek soudního znalce, což se u bot zpravidla nevyplatí. K výměně bot či vrácení peněz je nutné reklamovat 3 x stejnou vadu. Do 6 měsíců od zakoupení se předpokládá, že vada byla již v době koupi. Po této době je již nutné vadu prokázat. Pokud chcete více jmhad@ seznam.cz