jiri2105

Jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním…???

Jsem studentka na vyšší soukromé škole.Teď máme prázdniny a já nemohu sehnat brigádu,je možné nastoupit na tu dobu normálně do zaměstnání aniž bych potom další rok co budu ve škole měla problém s pojištěním…???dík za odpověď

Nejlepší odpověď
mosoj

Určitě problém nebude. Jako studentka jsi pojištěná a pokud bude zaměstnavatel platit soc. pojištění nebude to na závadu. Při výpočtu důchodu se prokazuje doba pojištění vysvědčením a počítá se školní rok + prázdniny, tedy celý kalendářní rok.

Navíc do budoucna se bude započítávat doba do důchodu až od 18 let.
Nevím jestli jsi nemyslela zdravotní pojištění, ale to je stejné.