Kelt

Jak je to s velikostí souboru při změně názvu? Mění se?

Přenáším soubory F6 a přepisuji názvy – skladby, abych si to potom vytřídil. Je zajímavé, že i když název je kratší než původní, oba soubory jsou stejně velké. Skladba zůstává samozřejmě stejná mp3. Díky za vysvětlení.

Nejlepší odpověď
Arne1

Jméno je něco jako cedulka přivázaná k předmětu. Když na cedulce něco opravíš, tak se předmět taky nezmění.

Zdroj: kdo ví, třeba někde

Další odpovědi
Dochy

Velikost souboru se nezmění. Ale v některých souborových systémech se může stát, že soubor s dlouhým názvem zabere o trochu víc místa.

Pro název souboru je rezervováno extra místo a jen některé souborové systémy mohou – v případě, že je název příliš dlouhý (a oni to dovolí) pro název alokovat další blok na disku. I tak se to ale neprojeví na udávané velikosti souboru.