lolll

jak je to s uprchlíkama a brannou povinností ?

vztahuje se na něj branná povinnost? předem díky

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nejsem si teď jist přesným zněním branného zákona, ale zcela jistě se tam píše každý občan ČR… No a úprchlík není občanem ČR.

Další odpovědi
Nerevarin

Nevím jak přesně to myslíš. Chceš zdrhnout abys nemusel narukovat, kdybychom byli zataženi do války? Kdybys zdrhnul do jiné země, tam by si tě nechali a dali by ti občanství, tak by na tebe asi čeští vojáci nemohli, ne? Ale pokud by si tam utekl a měl tam jen nějaký dočasný pobyt, tak by na tebe asi mohli i tam. Co vím, tak jeden čech zaměstnává ve své firmě ukrajince a normálně mu přišel povolávák do ukrajinské armády. Údajně to zatím úspěšně ignoruje. Nevim jak to budou řešit, ale co jsem slyšel, tak na Ukrajině když se tomu vyhýbáš, tak si tě normálně najdou, naložej do dodávky a jdeš.