Kelt

Jak je to s telefonováním z telefonní budky z hlediska sledování?

Ne, že bych neuměl telefonovat, ale ptám se na to, že jsem viděl pár kriminálek. A když policie někoho sledovala, tak sledovala, komu dotyčný volá, ale když volal z telefonní budky, tak byla policie krátká. Ale když mohla odposlouchávat nějaké číslo, tak musela mít přece s poštou nějakou dohodu, tak proč se to nevstahovalo i na telefonní budky. Telefonní automaty přece spadají pod poštu, nebo telefonního operátora, tak je to trochu divné. Volám z pevné linky, je o tom záznam. Volám z mobilu, je o tom záznam. A když půjdu volat z budky, tak o tom nikdo neví? Nebo si to vykládám špatně? Ostatně to volání z telefonní budky je běžné i v zahraničních kriminálkách. Tak děkuji za vysvětlení.

Nejlepší odpověď
Drap

Volání z budky je svým způsobem anonymní, nebo spíše bývalo. Dnes je už rak málo telefonních budek, že to přestává být pravdou. Neni snad jediné budky která by nebyla v záběru některé z kamer. Zjistit číslo odkud se volá je snadné, Z hlediska sledování je dnes obtížnější sledovat anonymní mobil.

Další odpovědi
Hlada

VTA je připojený na běžnou pevnou telefonní linku, jen s tím rozdílem, že spojení je možné až po zaplacení. Má své číslo, takže do budky se dá i volat. Technicky je tedy možné stejné sledování, jako kterékoli jiné pevné linky. Umělec to ovšem může vidět jinak.