Jak je to s programem Street View od Google a s ochranou osobních údajů?

Včera jsem zapátral, a našel obličeje lidí na Google Street View.

  1. Není to porušení osobních údajů? Natočit někoho a dát na internet je porušení, vyfocení ne ?
  2. co to je za foťák a auto na obrázku? To takhle někdo jezdí po městě a monituruje a pokládá foto zařízení pro snímání prostoru?

Odpovědi
Mc Merkurion

… obličeje i spz rozmazávaj, je pravda, že holt někdy jim to ulítne, ale nejni to děláno schválně, jen maximálně z nedbalosti, takže bych to jako velký porušení nebral …
… to auto vypadá takto (bez stínu, ve skutečnosti): https://www.cnew­s.cz/auta-googlu-vyrazi-ceskych-ulic-v-techto-mestech-bude-nove-street-view/https://www.go­ogle.cz/search?q=au­to+na+google+stre­et+view&newwin­dow=1&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0ahUKEwiFuPStgv7cA­hUysKQKHXUYDe4Q_A­UICigB&biw=1229&b­ih=590#imgrc=_

Edison

Ano, občas se jim rozmazání ne zcela vydaří. A maj systém, jak to „nechat opravit“. Určitě prostřednictvím nějakého feedbacku.

Panomedia.cz

Při tom množství nasnímaných míst se myslím nejde divit, že nějaký algoritmus nezakryje nějakou tvář. Komu to vadí, může jednoduše vlevo nahoře nahlásit problém a označit, co přesně chce rozmazat. Můžete to navrhnout i vy sám, pokud chcete.