Tomistr107

Jak je to s podnikáním s příjem pod 20 000 ročně? Prý na to není třeba povolení, tak nevim, co je na tom pravdy…

Prý na to není třeba povolení, tak nevim, co je na tom pravdy…

Nejlepší odpověď
Hlada

„Živností je soustavná činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanovených zákonem.“
Takto definuje živnost Živnostenský zákon. Výše příjmu není rozhodující. Zřejmě sis to spletl s příležitostným příjmem, který se do 20 000 ročně nedaní.

Další odpovědi
Drap

Na každé podnikání musíš mít
předepsané náležitosti bez ohledu na zisk. Žibvnostenský list a podobně. Jinak to lze hodnotit jako nedovolené podnikání.