Avatar uživatele
Bronzový

Jak je to s oddávacím právem pro kapitána lodi?

Četl jsem, že čeští kapitáni toto právo nemají. V jakých zemích, za jakých podmínek atp. to tedy platí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

V cizině může v případě ohrožení života přijmout prohlášení snoubenců (má-li alespoň jeden z nich české státní občanství), i kapitán lodi plující pod vlajkou České republiky, kapitán letadla registrovaného v ČR a velitel vojenské jednotky ČR v zahraničí.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Žádná zaoceánská loď, nepluje pod vlajkou České republiky. Takže neni ani žádný námořní kapitát, který by mohl mít toto právo.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Pepa25

Jak píše barbakan - viz § 667 občanského zákoníku provedený §41 zákona o matrikách

Drap: není to pravda, námořní rejstřík ČR není prázdný, jsou tam stovky námořních jachet ....

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2166
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.