JájsemRaibek

Jak je možné, že ve dvou skoro podobných případech je postoj zcela odlišný?

V Polsku zkolaboval řidič autobusu a dvě ženy sice s autobusem havarovaly, ale nakonec jej dokázaly zastavit. http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/294771-drama-v-polskem-autobusu-ridic-zkolaboval-pasazery-zachranily-duchodkyne.html
U nás jeden na mol opilý šofér byl cestujícím od volantu vyhozen, ten cestující nikde nehavaroval, bezpečně dojel s autobusem až na konečnou.
Jenže ty dvě důchodkyně jsou hrdinky, dokonce mají celoživotní jízdenku zdarma. U nás na toho cestujícího podávala žalobu i dopravní společnost, že vlastně autobus ukradl.
Že bysme si nedokázali vážit „záchranců“ a raději jim házíme klacky pod nohy?

Nejlepší odpověď
Protiva

To bude asi tím, že v Polsku se snažily ten autobus zastavit, kdežto u nás s tím autobusem někam cestoval. Kdyby pouze zastavil, je z něj taky hrdina a ne frajer, který ohrožuje cestující na životě. Kdyby havaroval, bylo by plno keců jako při nehodě u Nažidel v roce 2003.

Další odpovědi
briketka10

asi z důvodu, že jel ožralej bylo jim
jedno, jestli někam dojel, nebo ne ..

badisko

vis jak jinej kraj jinej mrav ........ps;uz vim kdojekur**rajbek..