zvedav20

Jak je možné, že šíření koronaviru bylo předpovězeno v knize Deana Koontze ,,The Eyes of Darkness” z roku 1981???

Je skutečně možné předpovědět úplnou náhodou od psacího stolu budoucnost za necelých 40 let?

Kniha přesně popisuje co se dnes děje, dokonce i určila rok 2020 a čínské město Wu-Chan.

Zajímavé citace z knihy
,,Abys to pochopil, musíš se vrátit 20 měsíců do minulosti. Tehdy čínský vědec Li Chen dezertoval do Ameriky a měl s sebou disketu, na které byly nahrávky o nejdůležitější a nejnebezpečnější čínské zbrani za posledních deset let.
Říkali tomu ,,Wuhan-400“, protože to vyrobili v jejich RDNA laboratořích poblíž města Wuhan. Byl to čtyřstý životaschopný kmen uměle vytvořených mikroorganismů v tomto centru.”

,,Wuhan-400 je dokonalá zbraň, která zasahuje pouze lidské bytosti. Žádná jiná bytost to nepřenáší. Stejně jako Syfilis. Když hostitel podlehne, Wuhan-400 v něm zahyne krátce poté, jen co teplota těla klesne pod 86 Fahrenheit (to je 30°C). Vidíš výhody toho všeho?”

,,Okolo roku 2020 se bude po celém světě šířit těžké onemocnění připomínající pneumonii, která napadne plíce, průdušky a bude vzdorovat známým lékům. Ještě více záhadný než samotná nemoc bude fakt, že to pak najednou zmizí tak rychle jako to přišlo.”

,,Můžeš se stát nakažlivým pouhé čtyři hodiny po kontaktu s virem. To je extrémě nízká inkubační doba. Číňané to testovali na bůhvíkolika politických vězních. Nikdy nenašli protilátku, ani antibiotika, která by na to byla efektivní. Virus cestuje do mozkových buněk a tam to začne.”

Odpovědi
jarekn

Nemohli se naopak “elity” inspirovat z té knížky?

Já si původně myslel, že to s tou knihou je tradiční internetový hoax, ale bohužel to je pravda, kterou si každý může ověřit.

Dean Koontz – The Eyes of Darkness
Publication date – 10 May 1981
ISBN 0–671–82784–7
OCLC 34817463

zjentek

https://www.ctvnew­s.ca/world/no-dean-koontz-did-not-predict-coronavirus-in-1981-thriller-novel-1.4822194

Edison

Hloupé je, že mnoho scifi vizí a mnohem pozdější realita je dávána do souvislosti. Úplně je vynechán faktor náhody, přesněji schopnost odhadnout vývoj společnosti. Fakta jsou pak dávána do smyšlených souvislostí. Viz Nostradamus, Jules Verne, Erich von Daniken a mnoho dalších. Zkrátka vydávat faktor náhodnosti za zákonitost, nebo dokonce přimou souvislost je velmi omezující a nebezpečné. Na druhou stranu to může být velmi poučné. Kritické myšlení, skepticismus… jso nutné k jakž takž správnému závěru. Ty termíny neznamenají zavrhovat myšlenky, ale naopak znamenají nevěřit slepě všemu co se plácne, ale hledat zdroje, přemýšlet…

Například nikdo by nevyvíjel zbraň bez protizbraně. Natož, aby ji použil.

h1596821

Je to možná stejné, jako když kdysi někdo napsal knihu Titan o ,,nepotopitelné” lodi, která se potopila a za čas byl postaven Titanic, který se taky potopil – dokonce měl podobný název. Možná prostě to zhmotnění myšlenek formou příběhu, se kterým si někdo dá tu práci, může ovlivnit realitu až takhle moc. Co my vlastně vůbec víme? Nejvíc mě baví tady ti vědátoři co se tady snaží tvářit, že všemu rozumí – že věda, fyzika, kosmologie, NÁHODA 🙂 Pak se jich zeptáte co bylo před velkým třeskem a vypnete je.

Ametyst

Ve sci-fi bývá víc pravdivým prvků než v denních zprávách. Autoři nám svou zábavnou formou sděluji pravdy, které se jinak sdělit nedají, jelikož pak by byly považovány za šíření poplašné zprávy. Viz např. Prometheus v plamenech, Říše strachu, Skyfall, a tisíce dalších titulů.

Mc Merkurion

… každej katastrofickej film o nákaze bychom mohli brát jako předpověď … co se může stát, se holt jednou i stane … náznaky už byly v Šípkové Růžence, a to je setsakra stará pohádka …

EKSOT123

Zdá se, že názor MUDr. Pekové na umělý původ viru odborníci nesdílí. Ano možná měla nedostatek vstupních informací o genomu viru na netopýrech, kdo ví. Ale rozhodně těch náhodných podob s knížkou je docela hodně. Jedna s dalších je napadení centrální nervové soustavy – viz poslední věta nahoře u otázky a toto: https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/koronavi­rus/clanek/cast-pacientu-s-covid-19-ma-poskozeni-mozku-40319231#seq_­no=3&dop_ab_va­riant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.web.nex­ttoart&dop_req_id­=qumlyLZdPPB-202004031843&­source=article-detail

Zajímavý je odkaz Zjentka. Hlavně to, že v knížce to bylo přejmenované na WUHAN až v novějších vydáních. Zřejmě je tato problematika sledována a proto došlo ke změně názvu.