simonka

Jak je možné, že mi byla ukončena DPN 13. 1. 2021, když mi 7. 1. přišla SMS, že jsem pozitivní na covid-19?

Koncem prosince jsem přišla do styku s osobou, která byla 3. ledna 21 na testech a byla pozitivní. 4. 1.21 jsem vše hlásila mému ošetřujícímu lékaři, který vystavil neschopenku s dg. karanténa.
Následně jsem dostala horečky a objednala se na testy 7. ledna a 8. ledna mi přišla sms, že jsem pozitivní.

Od 4. 1. 2021 mi byla vystavena neschopenka, která byla ukončena 13. 1. 2021 s dg. karanténa
od 14. 1. 2021 mi vznikly DPN do 24. 1. 2021 s dg. nemoc covid. Tím, že došlo k přerušení mi celou nemocenskou proplatil zaměstnavatel, ale pouze od pondělí do pátku.

Otázka :
Proč mi byla ukončena DPN 13. 1. 2021, když se po celé roky pouze přepíše diagnoza, neschopenka tím pokračuje dále bez přerušení – ukončení. Neměla mi být změněna diagnóza již toho 7. ledna 21 na nemoc covid? Moc děkuji za odpověď.

Odpovědi
elkon

Zeptejte se svého lékaře.

Mc Merkurion

… třeba proto, že na karanténu a na nemocenskou jsou jiný podmínky na vyplácení peněz, takže to proto přerušili … nevím, jen hádám …

autacek

Ne neměla, karanténa není nemoc.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.