Avatar uživatele
Kazatel

Jak je možné, že indická sonda nedokázala hladce přistát na Měsíci, když to zvládlo USA s o 50 let starší technikou?

https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/clanek/pris­tani-bylo-tvrde-indicka-sonda-nasla-ztraceny-modul-ktery-mel-zkoumat-mesic-40295789

--
Jak je možné, že Indická sonda nedokázala hladce přistát na Měsíci, když to zvládlo USA s o 50 let starší technikou?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 1683 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Protože selhalo spojení a v sondě neseděli lidé.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Jak mohou současná moderní auta vůbec bourat, když už před 50 lety byly automobily co zvládly 300 000km bez nehody.
Stejný typ dotazu 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Jak píše zločinec Dochy – je to podobné mé situaci, kdy jsem před cca 3 týdny roztržitě šlápl do psího lejna – a to mezi nimi trénuji/kličkuji už od dětství, záhada se nekoná. Na rozdíl od mého případu (kdy je v podstatě neskutečně jednoduché tomu předejít – stačí se soustředit) se v případě kosmických letů může potentovat bambililion věcí. ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Tak to budou řešit Indové na mnoha místech. Kde udělali soudruzi z NDR chybu? A často ty starší přístroje byly kvalitnější a lepší než ty současné, kdo ví, kdo je dělal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pruzkumnik

Já to přistání sledoval živě
A podle mě(nemám ničím tudle domněnku podloženou, teprve se to bude vyšetřovat)
Při předposledním kroku, to jest zpomalení pomocí čtyř motorů jeden motor pálil buď víc a nebo míň, dostal se do takového náklonu, že už to automatika(mi­mochodem přistání probíhalo plně automaticky) nedokázala pobrat, nejdřív změnil dráhu přistání, když byl nakloněný až příliš tak se ztratil signál, protože anténa už nemířila na zem
Ale je to jen můj hrubý odhad co se asi stalo
Zkrátka buď vadný motor nebo nějaká chyba v systému, kontakt nebo tak no

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek