Avatar uživatele
Kelt

Jak funguje na internetu filtr na emaily?

Pokud mi někdo píše maily a já nechci, aby se mi to dostalo do pošty, jak to udělat? Něco jako blokování telefonního čísla na mobilu. Prostě být nedostupný pro nějaké lidi. Je to možné? Děkuji.

Zajímavá 0 před 1113 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Můžeš si třeba přímo na portálu zablokovat mailovou adresu, z které chodí nežádoucí mail.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Prozkoumej nastavení na svém poštovním účtu. Někde tam najdeš položku Filtry, kde si můžeš nastavit různé automatické akce s mejly podle různých kriterí. Jednou z akcí je i možnost zahodit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Na úrovni poštovního programu / klienta. Např. v emailu Seznamu: nastavení → pravidla → nové pravidlo typu když (podmínka) – tak (proveď akci), např. když odesílatel obsahuje Pepa 25, tak zprávu smaž.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Byl bych opatrný s tím „na internetu“. Nejde o žádný anonymní internet který by zpracovával tvou poštu. Obvykle lze nastavit filtry na Tvém poštovním servru, vč přeřazaní zprávy do SPAMu, nastavení jako přečtené, nebo úplné vymazání. Také lze e-mail přesměrovat na jinou adresu, nebo u některých servrů vrátit jako nedoručitelný. Bacha, pokud se do těch nastavení pustíš bez rozmyslu, je tu jisté riziko že:

  • Přijdeš o poštu (s větší pravděpodobností o tu budoucí, ale je jistá šance zrušit i tu již doručenou)
  • Nepřijdeš o poštu, ale nebudeš na ni upozorněn a standardně ji neuvidíš
  • Způsobíš zahlcení serveru (-ů) což může způsobit potíže servru, správci, uživatelům a následně postih pro Tebe (obvykle bububu nebo krátkodobý či dlouhodobý ban)

Filtr se obvykle dělí do několika (zpravidla 2) částí:
Podmínka (kritéria podle kterých se vybírají adepti pro zpracování (např. odesílatel je kelt@fbi.cz )
Akce (co se s odpovídajícími maily má provést – např. označit jako SPAM, nebo třeba zařadit do nějaké složky, vyvolat upozornění, odeslat kopii na jiný e-mail,…)

Podrobněji nelze, je to specifické pro konkrétní systém.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet