Kelt

Jak funguje na internetu filtr na emaily?

Pokud mi někdo píše maily a já nechci, aby se mi to dostalo do pošty, jak to udělat? Něco jako blokování telefonního čísla na mobilu. Prostě být nedostupný pro nějaké lidi. Je to možné? Děkuji.

Odpovědi
elkon

Můžeš si třeba přímo na portálu zablokovat mailovou adresu, z které chodí nežádoucí mail.

Arne1

Prozkoumej nastavení na svém poštovním účtu. Někde tam najdeš položku Filtry, kde si můžeš nastavit různé automatické akce s mejly podle různých kriterí. Jednou z akcí je i možnost zahodit.

Pepa25

Na úrovni poštovního programu / klienta. Např. v emailu Seznamu: nastavení → pravidla → nové pravidlo typu když (podmínka) – tak (proveď akci), např. když odesílatel obsahuje Pepa 25, tak zprávu smaž.

Dochy

Byl bych opatrný s tím „na internetu“. Nejde o žádný anonymní internet který by zpracovával tvou poštu. Obvykle lze nastavit filtry na Tvém poštovním servru, vč přeřazaní zprávy do SPAMu, nastavení jako přečtené, nebo úplné vymazání. Také lze e-mail přesměrovat na jinou adresu, nebo u některých servrů vrátit jako nedoručitelný. Bacha, pokud se do těch nastavení pustíš bez rozmyslu, je tu jisté riziko že:

  • Přijdeš o poštu (s větší pravděpodobností o tu budoucí, ale je jistá šance zrušit i tu již doručenou)
  • Nepřijdeš o poštu, ale nebudeš na ni upozorněn a standardně ji neuvidíš
  • Způsobíš zahlcení serveru (-ů) což může způsobit potíže servru, správci, uživatelům a následně postih pro Tebe (obvykle bububu nebo krátkodobý či dlouhodobý ban)

Filtr se obvykle dělí do několika (zpravidla 2) částí:
Podmínka (kritéria podle kterých se vybírají adepti pro zpracování (např. odesílatel je kelt@fbi.cz )
Akce (co se s odpovídajícími maily má provést – např. označit jako SPAM, nebo třeba zařadit do nějaké složky, vyvolat upozornění, odeslat kopii na jiný e-mail,…)

Podrobněji nelze, je to specifické pro konkrétní systém.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.