Avatar uživatele
Dochy

Jak funguje auto reset čip v tiskárně (zásobník inkoustu)?

Máte někdo zkušenosti/znalosti jak to funguje? Jde mi konkrétně o čipy k tiskárně CANON. Dosud jsem měl k tiskárně resetter – při doplňování inkoustu se zresetoval čip zásobníku a ten se pak tvářil zas jako nový. Teď jsem zjistil že pro novější tiskárnu tohle není k sehnání, ale že lze sehnat zásobníčky s auto reset čipem. Co mně hlavně zajímá a zatím jsem nedohledal: Hlídá dál tiskárna stav inkoustu, nebo se zásobník jen po každém zapnutí tiskárny tváří jako nový?

Zajímavá 0 před 1305 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Samozřejmě, že tiskárna hlídá hladinu inkoustu. K tomu slouží čipy na cartridge. Já používám neoriginální barvy s čipem a jsem spokojen.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Elkon:
Díky za odpověď, ale asi jsme si nerozuměli. Já vím, že tiskárna hlídá stav inkoustu. Ale popravdě ta záležitost s čipem je spíše než ochrana tiskárny ochranou zisku výrobců inkoustových kartridgí. Měl jsem kdysi CANONku, která hlídala stav inkoustu v zásobníku opticky. Pak jsem měl CANONku, která měla to samé zařízení pro kontrolu stavu inkoustu opticky, ale řídila se čipem. V současnosti už to optické hlídání nemají vůbec.
A na co se ptám? Jak funguje autoreset čip u neoriginální náplně. Vím že existuje, nevím jak přesně funguje. Pokud se zresetuje s každým startem tiskárny, pak je pro mně zbytečné jej kupovat a stejnou službu mi poskytne pokud v ovladači tiskárny zvolím aby tiskárna přestala sledovat stav inkoustu. Pokud se ten čip zresetuje pouze při doplnění inkoustu, pak je to super, sledování stavu inkoustu dál bude fungovat a já, kromě toho že ušetřím nějaké prachy, ušetřím i nějaký plastový a elektronický odpad. Také ušetřím i ty barevné náplně, protože nebudu vyhazovat zásobníky ve kterých stále zůstává odhadem tak 20–50% inkoustu v té „vatičce“

před 1304 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Pokud jsem někdy doplňoval barvu, asi tak dvakrát, protože koupelna byla zasraná jaxwiň. Měl jsem SW reseter. Jak to funguje netuším. Možná podle vytištěných stran. – kurvítko

před 1304 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

To už jsem měl vychytaný… Problém jsem měl s doplňováním kdysi dávno, ten úklid byl docela náročnej. Ale teď? Základ mít na stole podložku (pro jistotu) a po ruce toaleťák nebo papírové kuchyňské utěrky… Ale zpravidla to použiju jen na otření nástrojů…

před 1304 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet