Dochy

Jak funguje auto reset čip v tiskárně (zásobník inkoustu)?

Máte někdo zkušenosti/znalosti jak to funguje? Jde mi konkrétně o čipy k tiskárně CANON. Dosud jsem měl k tiskárně resetter – při doplňování inkoustu se zresetoval čip zásobníku a ten se pak tvářil zas jako nový. Teď jsem zjistil že pro novější tiskárnu tohle není k sehnání, ale že lze sehnat zásobníčky s auto reset čipem. Co mně hlavně zajímá a zatím jsem nedohledal: Hlídá dál tiskárna stav inkoustu, nebo se zásobník jen po každém zapnutí tiskárny tváří jako nový?

Odpovědi
elkon

Samozřejmě, že tiskárna hlídá hladinu inkoustu. K tomu slouží čipy na cartridge. Já používám neoriginální barvy s čipem a jsem spokojen.

Dochy

Elkon:
Díky za odpověď, ale asi jsme si nerozuměli. Já vím, že tiskárna hlídá stav inkoustu. Ale popravdě ta záležitost s čipem je spíše než ochrana tiskárny ochranou zisku výrobců inkoustových kartridgí. Měl jsem kdysi CANONku, která hlídala stav inkoustu v zásobníku opticky. Pak jsem měl CANONku, která měla to samé zařízení pro kontrolu stavu inkoustu opticky, ale řídila se čipem. V současnosti už to optické hlídání nemají vůbec.
A na co se ptám? Jak funguje autoreset čip u neoriginální náplně. Vím že existuje, nevím jak přesně funguje. Pokud se zresetuje s každým startem tiskárny, pak je pro mně zbytečné jej kupovat a stejnou službu mi poskytne pokud v ovladači tiskárny zvolím aby tiskárna přestala sledovat stav inkoustu. Pokud se ten čip zresetuje pouze při doplnění inkoustu, pak je to super, sledování stavu inkoustu dál bude fungovat a já, kromě toho že ušetřím nějaké prachy, ušetřím i nějaký plastový a elektronický odpad. Také ušetřím i ty barevné náplně, protože nebudu vyhazovat zásobníky ve kterých stále zůstává odhadem tak 20–50% inkoustu v té „vatičce“

jáára

Pokud jsem někdy doplňoval barvu, asi tak dvakrát, protože koupelna byla zasraná jaxwiň. Měl jsem SW reseter. Jak to funguje netuším. Možná podle vytištěných stran. – kurvítko

Dochy

To už jsem měl vychytaný… Problém jsem měl s doplňováním kdysi dávno, ten úklid byl docela náročnej. Ale teď? Základ mít na stole podložku (pro jistotu) a po ruce toaleťák nebo papírové kuchyňské utěrky… Ale zpravidla to použiju jen na otření nástrojů…