zjentek

Jak dostat dva PC na jeden monitor, přesněji na jednu TV?

Jeden z PC je „fiktivní“, osm let „napadený“ nějakými bobánky ze sítě, odtud píši nyní a nyní bych si také chtěl na tentýž monitor (je to TV), do kterého koukám, připojit i můj „reálný komp“, v kterém jsou skutečné informace o mě, mé identitě, životě a práci.

(Formulář sčítání lidu klidně vyplním, to je něco jinýho, to sem nepatří.)

Odpovědi
Mc Merkurion

… stačí zapnou do těch HDMI vstupů kabely od každýho pc/noťase a při zapnutí tv vybrat zdroj sledování … je tam několik možností, včetně wifi, VGA, USB, kabelu, satelitu a bůhvíco ještě, tv maj poměrně dost vstupů

Dochy

Zbývá otázka jak si to „dostat 2 pc na jeden monitor“ představuješ.
„srozumitelnější to v otázce být již nemohlo.“ – to se mýlíš, rozhodně to není srozumitelné dost, pokud to lze interpretovat růz­ně.

  • Připojení a přepínání – buď má TV/monitor více vstupů a počítače mají takové výstupy aby mohli být zároveň připojené. Pak jen na TV přepínáš aktuální vstup
  • zobrazeno zároveň – to je trochu horší/složitější. Můžeš si třeba zařídit připojení z jednoho počítače na druh přes vzdálenou plochu. Pak jeden počítač zobrazuje jak své věci, tak v okně výstupy z druhého.

elkon

Fiktivní rozumím neexistující, jak může být napadený, když neexistuje (pokud existuje, proč už jsi to dávno neopravil?). Jinak je možné na propojení použít domácí WiFi síť. Mám na ní připojenou televizi, dva PC, noťas a mobil.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Elkon: fiktivní identita v něm.

zjentek

…není co opravovat. Pro ukojení „bobánků z netu“ je třeba je přiživovat fiktivní existencí. Jinak by hledali uličky do té skutečné.

Je třeba dostat dva nezávislé stroje na jeden „necracknutý“ monitor, srozumitelnější to v otázce být již nemohlo.

elkon

A co je nesrozumitelného na tom, že propojení přes Wifi funguje. A jen na okraj, také používám fiktivní účet, ale k tomu nepotřebuji další PC. Je jedno odkud se přihlásím.

zjentek

Jo, jenže tobě nejspíš nějaký „velice chytrý bobánek“ nevykrádá PC a nešňupe ti v něm, bo seš proti tomu jistě zabezpečen. To já, řadový uživatel, zde taková privilegia bohužel nemám a proto „citlivý“ stroj nemohu na síť připojit VŮBEC… jen přenést data či konkrétní „práci“ do „fiktivního/in­fikovanýho“ a odtud do sítě, pakliže je to nutné, chňápeš? Bo „fiktivní“ je infikovaný už tím, že JE ONLINE, to stačí.

elkon

To ale není problém zabezpečit. Trochu si pohrát a je to.

zjentek

To bych nezvládl. Ale pokud by mi někdo poradil to zásadní, ten „základ“…