Patrass

Jak docilit spravneho doplaceni mzdy?

Dobry den, za prosinec mi prisla vyplatni paska. Pracoval jsem 3 dny a zbytek jsem byl na neschopence s covidem. Ve vyplatnici neni zahrnuto, ze jsem byl v praci. Pouze neschopenka a karantena. Byl jsem za mzdovou ucetni a ta rekla, ze se spletla a zaslala mi na ucet 2051 kc. Ale muj zaklad je 25 tis brutto. To sebmi za 3 dny zda spatne a nevychazi to . Druha vec je, ze mam jeste pohyblivou slozku mzdy – ano neni narokova vim. Ale pokud vim – musi mi byt sdeleno vedoucim, ze ji nedostanu – dle meho bych mel dostat pomerove castku i z pohyblive slozky za 3 dny… co ted kdyz mzdova ucetni ve firme dela mrtveho brouka? Dekuji.

Nejlepší odpověď
msi

Kazatel: Prosím naučte se porozumět psanému textu, je to známka absolvování ZŠ. Píše o pohyblivé složce mzdy, nikoli o prémiích, v tom je zcela zásadní rozdíl. Pohyblivá složka mzdy je sjednaná ve smlouvě a pokud tedy odpracoval byť jen 3 dny, tak přesto se domnívám, že by měl dostat poměrově částku za ty 3 dny. Nemusíte odpovídat nutně na každou otázku, pokud neodpovídáte k tématu. Myslím si, že tu nikdo není zvědavej na odpovědi, ve kterých někdo promítá svou náladu.

Další odpovědi
elkon

Domluv se s vedoucím a pak případně zajděte spolu za účetní. Tady to nevyřešíš.

Kazatel

Ty bys chtěl prémie, když jsi celý měsíc nedělal? A kde by na to myslíš měl zaměstnavatel brát? Leda že by zdražil.