Jak docílit, aby ve věci zrušení podílového spoluvlastnictví rozhodl KS když soud okresní vydává rozsudky nesmyslné?

Soud třikrát přerušil z nezákonného důvodu řízení- dodědění, že prý se musí řízení zúčastnit všichni spolumajitelé, to nesouhlasilo následně musel soud na pokyn KS pokračovat, vícekrát došlo k prodloužení, protože soud zadal znalci, aby nově ocenil hodnotu majetku když uběhl více jak rok. Dvakrát vydala soudkyně nesmyslný rozsudek, kde souhlasilo akorát uznání práva, že spolumajitel nemusí setrvávat v spoluvlastnickém vztahu, nyní se opět čeká na nový posudek ohledně ceny a soudkyně nehodlá rozdělit st. parcelu s odkazem na pokyn KS ve zrušujícím usnesení, což je opět nezákonné, jelikož na základě nového dokazování došlo k prokázání toho, že tuto st. parcelu lze dle zákona i vyjádření znalců dle podílů rozdělit tak jak to zákon stanovuje a dokonce obě strany sporu to žádají. Přeci není možné 12 let čekat na správné a zákonné rozhodnutí soudu a nemít možnost vyžadovat osobní odpovědnost soudce. Soudkyně dále nás nikdy nepoučila (zastupujeme se sami) a dokonce odmítá opravit protokol z jednání. Protokol obdržíme je plný chyb a nelze docílit toho, aby byl opraven takže dochází k situaci, kdy není věc přezkoumatelná.

Nejlepší odpověď
standa

Obávám se, že touto ´elektronickou´ cestou (Odpovedi.cz, případně jiné obdobné servery či elektronické právní poradny) vám nebude možné ve vašem specifickém případě poskytnout relevantní poradenství.

Pro efektivní radu či právní pomoc je nezbytné nastudovat související dokumentaci.

Omezím se proto jen na pouhé konstatování, že bez přímé asistence advokáta nejspíš nikdy nedostanete potřebnou odpovědět na vaše otázky…