cappuccino

Jak dlouho vydrzi toto nove opatreni Lidlu?

Ode dneska dostanete za vice nez 5minutove cekani ve fronte refundaci 50,–Kc. Budou lide tvorit zamerne fronty? Jak dlouho muze tohle opatreni vydrzet? Budou se na nas pokladni jeste usmivat?? Nesije si na sebe Lidl bic??

Nejlepší odpověď
elkon

Fronty by se tvořit neměly, když bude otevřeno více pokladen. A jistě tam bude zaměstnanec, který zákazníky upozorní, pokud by chtěli stát u jedné pokladny. Každý kvaltuje. Pro padesátikačku bych tam nestál. Ještě dodám, že v Lidlu který já navštěvuji, je od pondělí šest samoobslužných pokladen, takže fronty tam nehrozí.

Další odpovědi
Pepa25

Je vidět, že fronty jsou v Lidlu velký problém – i z toho důvodu tam nakuju VELMI nerad a s podstatě jen z donucení okolím (které je naopak Lidlem nadšeno – holt dobrý marketing). Opatření vydrží, kolik reálně vyplatí netuším, ale dost lidí to naláká, kteří by se jinak fronty báli (a to Lidl chce, takže bych o biči vůbec nemluvil)

led

Je to místní reklamní trik. Neplatí v celé šíři prodejen Lidl, Kaufland v celosvětové síti.
Při tomto způsobu prodeje (není to novinka) dojde k dočasnému nárůstu počtu zákazníků, kteří si chtějí tímto způsobem „vydělat“. Při takovém zájmu kupujících o možný zisk 50.-Kč se zvýší tržby řetězce se ztrátou minimálně zvýšených nákladů.
I dnes, když stojíte ve frontě na platbu v hotovosti, vás pošlou platit kartou do automatu, kde to jde rychleji.
Pěkný obchodní tah…

Rokio

Tohle platí v Kauflandu. Alespoň na nêkterých provozovnách. Jednoduše zaměstnanec nedá tuto částku zákazníkovi, pokud schválně jde do dlouhé fronty, aby něco získal. Osobní zkušenost.

da ny

Možná do Vánoc … ? 🙂
Pro 50 Kč, by m možná frontu uměle vytvářel jen zoufalec či hnidopich.

Hlada

Je to jen reklamní sdělení. Nevím, jak bych měl dobu čekání dokázat. Lidl u nás zaspal. Jako poslední zavádí samoobslužné pokladny, aplikací není možné skenovat a zvyk, vytisknout leták se slevami na zboží, které pak není v regále, přetrvává.

zjentek

Ok, mrkni na inflační ceny. Nic ti vlastně nedali. Vůbec nic. Bez té pajdy se de facto můžeš cítit ošizená. A po právu. Venkoncem pajcku za pět a více minut čekání běžně nabízí Kaufland (tatáž společnost) už několik let. Samozřejmě platí jen v časech, kdy je prakticky nemožné stát ve frontě (pokud večer před zavíračkou nenatrefíš na ťamana který si zrovna „nakoupil“ [tři vozíky] pro svůj byznys- sushi, bistro, večerka…). Za třetí, fronty už moc nejsou, všichni rozumní už nakupují v Polsku a v Německu.

zjentek

Led a já doufal že řetězec takto zkouší zda by se mu raději vyplatilo zaplatit ještě jednu/jednoho pokladního na dalších z min. čtyř uzavřených pokladen, zatímco u dvou v provozu se tvoří ty fronty 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️. Anebo po první vyplacené pajdě na jednu ze zavřených kas rychle na chvíli pošlou jednu prac. sílu? Těžko říct tak z hlavy je to fakt dilema 🤔🤔🤔

cappuccino

da ny: ja znam minimalne dva, kteri by si tam sli stoupnout i nekolikrat!! Oba jsou to milionari!!

Hlada

To je dobrý postřeh. Mnoho lidí si myslí, že milionáři utrácejí a přtom oni jsou milionáři proto, že šetří.

cappuccino

@hlada: Ano, ten „muj“ milionar mi treba prinese 3 vajicka v usmudlanem pytliku (nekolikrat pouzitem), ovazanem gumickou a kdyz mi ty vajicka da, gumicku si vezme a strci ji do kapsy. Muze se hodit:-)