mosoj

Jak dlouho stahujete do svého počítače film v rozlišní Full HD?

Pokud se vám to daří, jak rychlé připojení Inetu máte a co s tím filmem potom děláte pokud ho chcete dostat na TV.

Mám na mysli opravdu rozlišení 1080 – 1080p.

Doplňuji:
ge0rge: Tak nějak jsem si to představoval. Nemám zkušnesti s videem zatím jsem to nepotřeboval až nyní v souvislosti s videem
vytvořeným z fotografií ve Windows movie makeru. Nějak nehraje ta velikost proti Tebou udavané velikosti celého filmu.
Já mám 6 min v rozlišení 1080p cca 800 MB.
Pak by 10 GB znamenelo cca 1 hod filmu v HD kvalitě.

Nejlepší odpověď
anonym

prakticky přes noc, nikdy to není na počkání jako v případě klasického xvid/divx ripu. Přeci jen ta velikost kolem 10GB je trochu jinde.

Na televizi pak takový soubor dostanete snadno přes domácí síť nebo přes rychlou USB klíčenku/pam. kartu v přehravači HTPC jakým je třeba xtreamer nebo boxee box.

1/ http://multime­dialni-centra.heureka­.cz/umax-xtreamer-sw/
2/ http://multime­dialni-centra.heureka.cz/d-link-boxee-box-dsm-380/

zařízení je připojeno k televizi přes HDMI

pokud máte dostatečně rychlé metalické propojení sítě pak si můžete dovolit přehrávat hd film přímo přes síť ze vzdálené složky na počítači který jej stáhnul. Postačí k tomu i bezdrátová WiFi ovšem rychlejší třídy 802.11n

Určitě není vhodné používat dvd přehrávače nebo vůbec jakákoliv optická média – pokud vůbec narazíte na takový, co přehraje z DVD MKV/h.264 soubor v tak vysokém rozlišení, pak velmi často optická mechanika nestihá dostatečně rychle číst data. Nemluvě o tom, že při takové rychlosti přenosu dat už nadělá čtení z DVD pořádný hluk.
Doplňuji:
reakce na doplnění otázky:
movie maker pokud vím neumí ukládat do efektivního formátu h.264 takže ty velikosti asi opravdu budou neporovnatelné. HD film v rozliseni 1080p ma skutecne ve formatu mkv/h.264 priblizne tech 8GB – 13GB viz tento odkaz http://tracker­.cztorrent.net/to­rrents/?c31=1&s=­&t=0

Další odpovědi
Honzucha

Nejlepsi je koupit multimedialni centrum s podporou mkv treba Popcorn Hour. Nebo blu ray prehravac a filmy si pujcovat v pujcovne. Stahovat blu ray je opravdu otrava

SajmonModer

Záleží opravdu na tom, jestli stahuju přes torrent, tak jak kdo seeduje a když přes uložto.cz, tak kolik lidí právě stahuje. Je to opravdu jak kdy. A dívám se na filmy jen na pc, protože když film vypálím, tak nejde na dvd spustit, jen někdy.

mosoj

Nejde jenom o komerční filmy. Jde i o vlastní produkci. Vytvářím si filmy z fotek a vlastních videí. Dnes již řada foťáků umí video ve full HD či dokonce ve formátu AVCHD.
Nechci tento vizuální požitek mít jenom pro sebe, proto se zajímám o možnosti přenosu na multimédiích.