briketka10

Jak dlouho se nechává vánoční výzdoba za okny ?? Děkuji..

..nevím, jestli mám uklidit svícen,
líbí se mi, když ještě večer svítí..

tak jaká je tradice u Vás, jestli se
mám nějakou řídit, nebo je to úplně
jedno a můžu si dělat co chci a jak
chci ??

Nejlepší odpověď
Drap

Většinou se vánoční výzdoba odstraňovala na tři krále. Ale je to zřejmě jen takový nějaký zvyk, netuším čím zdůvodňovaný. Nikde však není o tam zřejmě žádný předpis.
Můžeš si tedy dělat co chceš a odstranit kdykoli. Pokud ti nebudou vadit divné pohledy okolí, a výzdoba se ti líbí, tak bych osobně doporučoval nechat si ji celoročně. Za rok ušetříš spoustu času případnou další instalací.

Další odpovědi
annas

Podle tradice – někde jen do Tří králů, tj. 6. ledna, jinde do Hromnic, tj. do 2. února.

Každý dělá tak, jak mu vyhovuje.

iceT

Mamka sice výzdobu za okny nikdy neměla,taky ale neměla okna do ulice,ale i babička schovávala vánoční výzdobu většinou až na Hromnice.

nanif

Nemůžeš si to tam nechat dle libosti, protože příští týden bude městská policie chodit a kontrolovat, jestli už je výzdoba sundána.

Pokud ne, hrozí pokuta (případně veřejně práce).

🙂

Nech si to tam tak dlouho, jak se ti to líbí a na ostatní se vyprdni.

Front

Vše k vánocům likvidujeme na Tři krále.

marci1

U nás bývá zvykem stromeček a vánoční výzdobu odstrojit na Tři krále. Ale pokud se Vám to líbí, klidně si to tam nechejte, dokud Vám to bude dělat radost. Třeba Hanka Zagorová má doma vánoční stromek po celý rok. Když se jí to líbí, proč ne ? 🙂

Emefej

Zatím si to nech podle libosti, ale časem může UE vydat směrnici.

Kelt

Je to samozřejmě individuální, můžeš hned, za týden.

Araxis

zlikvidovala jsem to už dnes,jinak dle tradice do Třích králů-tedy zítra.

Sůwa

Letos nikdo „neodstrájí " stromek? Děda Louda ne, ten ho určitě ani "nestrájel“. Pro mne je tahle loňská odpověď zatím nepřekonána 🙂

briketka10

jo jo pamatuju na ni málem
jsem spadla ze sedačky 😁

briketka10

tak díky annas nechám si ho do 6. února
ať mi hezky svítí a uvnitř bytu mám hada,
za postelí po celý rok místo lampičky 😁