Tw!st

Jak dlouho po datu spotřeby se dá konzumovat maso?

Našel jsem v mrazáku maso, které je už pár měsíců po datu spotřeby, dá se to jíst? Na tu krkovici mám opravdu chuť a nechce se mi jít do obchodu pro další. Dá se to spotřebovat, nebo to mám vyhodit?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud bylo po celou dobu v mrazáku, tak se dá jíst samozřejmě i o dost později. Jak dlouho, nelze odpovědět. Poznáš to po rozmrazení. Pokud to bude mít barvu jako maso, vonět jako maso, lze předpokládat, že to bude chutnat také jako maso.

Další odpovědi
anonym

Jakožto pravidelný denodenní konzument dětské šunky vím, že jakmile ztrácí charakteritickou vůni, tak se mění i její chuť. Jakmile tento tento efekt začne, tak lze ještě zkonzumovat, ale pak už ani o den déle a raději radím to vyhodit.