Avatar uživatele
Hufnágl

Jak dlouho musím čekat, když jsem ve dřevníku musel flexou uřezat kus železa?

Na dřevo lítaly jiskry a mám obavu, aby mi nezapálily dřevo.

Hlásím, že jsem nevyhořel.✌

Zajímavá 0 před 1220 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že pokud by jiskry dřevo zapálily, tak bys pramínky kouře zjistil hned po řezání. Pro jistozu bych ale určil manželku s kýblem vody, jako požární hlídku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… než vypiješ flašku vodky — alespoň tak mám nastavenou časomíru já …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pokiaľ zvárate v horľavom priestore treba sledovať tento priestor ešte 6–8 hodín po ukončení práce (zvárania).
Rezanie flexou, keď vznikajú zápalné iskry nerobte nikdy v ľahko zápalnom priestore!
Pokiaľ režete flexou v senníku, majte medzi iskriskom (tj.miestom kam dopadajú iskry a horľavým priestorom (senom) nehorľavú zábranu. Tým zabránite dopadu iskier do sena. Majte pri sebe aspoň kýbel s vodou na zvlhčenie (zamokrenie) miesta, kam dopadali iskry. Prípadne tam po skončení práce rovno vylejte vodu.
Pred rezaním železa, napríklad na drevenom stĺpe, ak nemáte plech na zábranu dopadania iskier, namočte ohrozené drevo, alebo aspoň ho obaľte mokrou handrou.
…z návodov pre domáceho kutila a potencionálneho podpaľača.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Pokud chceš mít jistotu, přizvi kamaráda, aby ti pomohl.
https://www.fa­cebook.com/ma­to.polansky/vi­deos/368004788­2035020

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nezodpovědná práce, stačilo inkriminované místo, něčím nehořlavým zakrýt. Řemeslník se takto nechová, protože si uvědomuje případné následky. Takto jedině postříkat vodou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

10–20 minut. Páč jste před řezáním určitě vše zabezpečil a hlídal, kam lítali jiskry.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Já si myslím, že pár hodin je málo, snad tak pár dní bych sledoval místa podezřelá z extrému. Vede mě k tomu zkušenost s doutnajícím dřívkem v popelnici (nezahrabané v popelu), které dokáže být horké a dá se rozfoukat do ruda ještě po týdnu. Takže stanovit nějaké obecné pravidlo „jak dlouho“ asi nelze. Pokud budou jiskry dopadat do suchých pilin, nebo na dubové špalky, je rozdíl. A jestli se ti soused rozhodne zapáli barák, pak asi všechny úvahy tohoto druhu budou jaksi na dvě věci. Těch požárů v porevoluční době bylo a je tolik, že rozumně uvažující člověk může těžko věřit tomu, jak se většinou vysvětlují.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Dochy

Líbí se mi ten sled odpovědí…
Mc Merkurion
… než vypiješ flašku vodky — alespoň tak mám nastavenou časomíru já …
JájsemRaibek
Pokud chceš mít jistotu, přizvi kamaráda, aby ti pomohl.

před 1219 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

JájsemRaibek, koľko kýblov iskier môže byť také rezanie nosníka, o ktorom sa hovorí v otázke?

před 1220 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Mc Merkurion
Tak ty myslíš, že hodina stačí?

před 1220 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no, ono se říká, že práce kvapná, houbelec platná, takže je dobrý si tu vodku vychutnat a proložit pivem, klídek, … co potom s načatým večerem ??? načnout druhou ??? copak kradu !!! …

před 1220 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Mc Merkurion, správne využitie kvapalín
vodka do žalúdka a voda (brrr) na namočenie ohrozeného miesta pri vypnutej elektrike. 🙂

před 1220 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek