Avatar uživatele
TonyGamesCZE

Jak dlouho musím být členem politické strany, abych mohl kandidovat v komunálních volbách?

Slyšel jsem něco o tom, že abych mohl kandidovat ať už do parlamentu či do zastupitelstva, musím být členem politické strany či hnutí asi 2 roky, je to pravda?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3775 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Carlos1

Podle všech známek , nemusíš být vůbec členem strany(jakékoliv), aby jsi za ni mohl kamkoliv kandidovat. Typickým příkladem je akademik Petr Fiala.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Politická strana pri voľbách funguje len ako akýsi mostík, po ktorom člen, alebo i nečlen tejto strany, môže kandidovať na člena parlamentu, či iného zastupiteľstva.
Bežná prax

  • kandidát sa spojí s rozhodujúcim členom (výborom) konkrétnej strany, alebo naopak. Po predložení svojich „vidín“ sa dohodnú a stranícky volebný výbor ponúkne miesto na kandidátke.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jestli je to pravda v případě nějaké konkrétní strany nevím – ale obecně to pravda určitě není – je poměrně obvyklé, že se na kandidátkách politických stran na různé ´posty´ vyskytují i tzv. „nestraníci“ – tedy lidé, kteří členové dané strany nejsou.
Existují i kandidátky nezávislých (tedy kandidujících bez ohledu na stranickou příslušnost).
A – koneckonců – můžeš si založit i politickou stranu vlastní a stanovy si definavat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
TonyGamesCZE

Konkrétní příklad je ČSSD, pokud bude členem ČSSD a bude mi 18 let, nic mi nebrání v kandidování na starostu/do zastupitelstva?

před 3774 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek