ananas9

Jak dlouho mám měřit teplotu rtuťovým teploměrem?

Nejlepší odpověď
Drap

Kdysi se uvádělo 5 minut.

Další odpovědi
gecco

V zásadě – dokud se rtuť ´nezastaví´ – teploměr, když jej budeš držet ´dlouho´, vyšší teplotu nenaměří. Pokud ale nebudeš teplotu měřit dostatečně dlouho, naměří hodnotu nižší (rtuť se nestihne patřičně ´roztáhnout´).
Jasný časový údaj neexistuje – a tak neuvádíš, teplotu čeho měříš.

www

Záleží na teploměru i místě měření.
Více ve zdroji:
Doplňuji:
Jsou také rtuťové teploměry tzv. ‚rychloběžky‘ a měření trvá zase jinak.
Musíš si proto s použitím konkrétního měřidla a místem měření zjistit doporučenou dobu sama, dostupné údaje k dispozici máš 😉

Zdroj: www.unreality­.cz/klient/te­plomery/jak-merit.php

marci1

„Rtuťový teploměr se pod paží drží alespoň 5 minut. Delší držení naměřenou teplotu moc neovlivní (nestoupne o stupeň, spíš třeba jen o desetinku).“

http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/zvysena-teplota-13343

mosoj

Až teplota přestane stoupat. Na stejném principu je založena i signalizace digitálních teploměrů, bohužel někdy velmi špatně.