Kryšpín

Jak diskutovat veřejně o histori,í abych neporušil zákony ČR?

Na př. když byl Rus / Sovět / jako okupant v Afganistánu 10 let a byl vyhnán Talibanem mohu chválit Taliban. Nebo bombardování Jugoslávie mohu schvalovat.
Případně je někde návod o různých konfliktech a válkách ve světě jaká je pravda z důvodů, aby obyčejný občan nebyl v hledáčků informátorů, tajných služeb, policie případně nedostal flastr.

Nejlepší odpověď
Drap

Rusko můžeš klidně kritizovat, to se chválí. Opatrný bych byl o agresi do bývalé Jugoslavie. To byla mírová akce , humanitární bombardování a obrana naší západní demokracie. Obdobně musíš vyhodnotit další konflikty, ako. Lybie, Sýrie., záliv a podobně. Současně je třeba přehodnotit i druhou světovou válku., tak jak nám to předkládají dnešní mocní. Druhou válku vyprovokovali Rusové, tím zřejmě, že se nechali napadnout. Republiku osvobodili Američané, Vlasovci a podobně. Rusové přišli do Prahy až po osvobození, jak tvrdili Piráti. Neni to jednoduché, ale když budeš pozorně poslouchat ČT, vše se dozvíš a budeš vědět jak se zachovat.

Další odpovědi
led

Je zabitie civilistu z nepriateľskej strany ospravedlniteľné?
Je bombardovanie Juhoslávie a jej následníckych štátov a civilné obete tohto bombardovania ospravedlniteľné? Určite mnohí (starší) pamätáte na hukot bombardovacích lietadiel, keď leteli na Balkán.
Je zhodenie atómovej bomby na Hirošimu a Nagasaki ospravedlniteľné?
Je bombardovanie robotníckych domov v Zlíne so zachovaním tovární ospravedlniteľné? O tom by vám veľa vedeli povedať tí, čo to priamo zažili a mali šťastie prežitia.
Poznala som osobne (niektoré) obete Talibanu. Boli to ľudia, ktorí chceli žiť.
To je história, o ktorej treba stále hovoriť.
Nikdy nebudem schvaľovať bombardovanie a vraždenie civilistov!
Platí to aj dnes v navonok „Rusko-Ukrajinskej vojne“ v skutočnosti je to
„3.svetová vojna, vojna o vládu nad ľudstvom, vedená na malom území“.

aliendrone

Nevíš, že máme svobodu a demokracii? Že ti tvá práva garantuje ústava a jiné cáry papíru (listina „práv a svobod“ je součástí ústavy)? Vzpamatuj se, to není jako ve filmu „Vyšší princip“, kde popravili študáky za přimalování knírku Heydrichovi. Dnes jsme civilizovaní, naplnění pravdou a láskou. Za přimalovaný knírek na billboardu se dávají jen 2 roky natvrdo. Tož se neboj, to dáš. ;) :D :D

Filip84

Už jsem Ti to tu psal, a asi ani ne jednou, je to pořád dokola:

„Nemysli. Když myslíš, tak nemluv. Když mluvíš, tak nepiš. Když píšeš, tak nepodepiš. Když podepíšeš, tak se nediv.“

Proč máš tak neutuchající potřebu, pořád, s někým sdílet, co si myslíš? Napiš fakta a závěr ponechej na druhých.

Bombardovali Jugoslávii? Bombardovali. Napadl SU Afghánistán? Napadl. Myslíš si, že k tomu měl legitimní důvod, a tedy nebyl okupant? Tak napiš, jaké okolostojíčnosti předcházely napadení Afghánistánu a závěr nechej na těch, kteří jsou toho schopni.

A jestli toho nejsi schopen: drž hubu a nic nepiš, jednoduché, ne?

Smack

Tady se bát nemusíš, napiš jak je libo cokoli, nejhůř tvoji otázku smažou jako porušování pravidel atd.

Kazatel

Diskutovat? Jsou určitá témata o kterých se nediskutuje. Zjednodušeně, koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

Pepa25

Pořád dokola: trestné je

  1. propagavat hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka – to je hnutí, které hlásá „rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob“
  2. šířit poplašné zprávy

Pokud toto neporušíte, tak názory na jakékoliv histrorické události můžete mít jakékoliv a také je svobodně hlásat.