Dick

Jak dát výpověd při zhoršení zdravotního stavu?

Mám ČID na bederní a krční páteř.Poslední dobou se můj stav zhoršuje a mám dojem že na to má velký vliv denodenní jízdy služebním vozem.Chtěl bych pro to pracovní poměr ukončit.Budu muset dát dvouměsíční výpověd?

Odpovědi
Alesh

Hele, to se poraď s právníkem. PP lze ukončit dohodou, pokud zaměstnavatel nebude chtít lhůtu zkrátit, pak bych se hodil marod a nechal lhůtu běžet, tj. dal bych výpověď. Jinak ze zdravotních důvodů, v podstatě bez nějakých dokazujících posudků, lze ukončit pracovní poměr a pokud ten člověk má už i nějaký ten věk, tak mu ani nekrátí podporu. Teď přesně nevím, jak jsou tam ty podmínky, ale vím, že máti před důchodem taky měla problémy s páteří a nějakou takovou kombinací marodění a výpovědi ze zdravotních důvodů to doklepala do předčasného důchodu bez toho, aniž by byla nějak fatálně krácena na důchodu. I když je teda pravda, že tu almužnu ji moc pokrátit už ani nemohli.