jak daleko má být včelín od rodinného domu?

Soused si postavil včelín na zahradě která sousedí s našim pozemkem.Včelín je od hlavního vchodu vzdálen asi 15m.

Nejlepší odpověď
alenka901

čelíny se včelstvy lze umístit pouze tak, aby byly vzdáleny min. 30 m od objektu druhého vlastníka a min. 20 m od komunikací (včetně polních cest) pokud je včelín postaven česny směrem ke komunikaci. Nelze-li dodržet tuto vzdálenost, musí být mezi včelínem a komunikací přírodní či umělá zástěna vysoká minimálně 2 metry.

Další odpovědi
eSpirito

Zdravim.. Co tak vim z vlastnich zkusenosti, tak 15m by melo byt v poradku.. Tezko rici, zdali jsou na to nejake predpisy, jak presne daleko by mel byt to nevim.., ale i muj pribuzny chova vcely a od rodinneho domu ma vcelin vzdalen cca 20 metru…