ven.cik

Jak co nejůčinněji nabrat svalouvou hmotu…

Potřeboval bych doporučit nějakej protein nebo sacharid, moc se v tom nevyznám, potřeboval bych nabrat svalouvou hmotu, ale zas nechodim do fitka každý den ale tak 2–3 za týden, něco co je účinný a neleze moc do peněz(samozřejmě vim, že to není levná záležitost, ale třeba kdyby někdo věděl o něčem levným…) :D

Odpovědi
Mia.F

Především to chce SPRÁVNĚ cvičit. Důrazně bych doporučovala alespoň pro začátek si místo suplementů zaplatit kvalitního trenéra, který ti vysvětlí co a jak. A taky správnou a vyváženou stravu s dostatkem přirozených (=ne z koncentrátu) proteinů. Pak můžeš uvažovat o nějakým kreatinu (napomáhá růstu svalů, zvyšuje sílu) nebo proteiňáku, ale s tím už ti určitě nejlíp poradí ten trenér

panxnotdead

Jenom jíst a pořádně posilovat.

sambi

Základ je správná strava. Hlídejte si množství bílkovin, které denně sníte, poněvadž bílkoviny jsou stavební jednotka svalů a bez nich se můžete snaži sebe více. Denně byste měl do sebe dostat 1,5g-2,5g bílkovin na kilogram záleží na zátěži cvičení.
Pokud ale nevíte, jak do sebe bílkoviny dostat podívejte se třeba na tyto stránky, kde je mnoho receptů s přidanými bílkovinami: http://fitnes­s.svetwebu.cz/