Lucie

Jak chovat doma fretku?

Jak velkou klec musí mít fretka? Můžu s ní chodit ven? Nebude mi doma smrdět? Je kastrovaná.Snáší kočky?A co akvárium?Nebude mi lovit rybičky,když ji pustím?

Odpovědi
anetadela1

Jediný co vím je, že s fretkama se ven chodit může (na vodítku,aby nezdrhla) a že dost smrdí (vím od známý). Víc nevím.

Linamo

Fretku chova moje svagrova a spolu s rodici ji vyrobili velkou klicku pomoci drevenych latek a tzv. kraliciny (hlinikove pletivo lehce tvarovatelne a nastrihovatelne apod., da se koupit v zelezarstvi do 100 Kc). Dali ji tam hrazdicku ze dreva, silny provaz od stropu dolu, spricle, plateny domecek, neco jako budku, aby si do ni mohla zalest, spodek vysypali pilinami a do kouta dali pisecek (specialni smes pohlcujici pachy) v takove trojuhelnikove nadobe ala zachod a misku na zradlo.

Predstavte si jakoby vybeh pro mini-kocku, tak se o tom da uvazovat.

Cestuje v boxu jako kocka, to asi znate od videni.

Normalne beha po byte, venci se na voditku i ve snehu, muze se jit vykoupat do ricky atd.

Vykastrovat ji dat muzete, aby smrdela mene, ale pry se pak dozivaji nizsiho veku.
Jinak samozrejme veci po ni citit jsou… mysleno treba deka, do ktere se vam na pohovce zachumla atd.

Lovit rybicky urcite nebude, s tou kockou a vice spolecenskymi zviraty vam nereknu, to i zalezi od pristupu daneho zvirete…