Avatar uživatele
Registrovaný

Jak nalákat ještěrku ?

Utekla mi ještěrka pod pračku :D jak jí mám nalákat ??? (pračka nejde odstčit a je hned vedle linky , je možný že utekla pod linku :/:/ jak jí nalákat ?
Doplňuji:
Je to domácí ještěrka ;)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nalákat - to těžko.. jedině něčím vyšťárat, tedy vyplašit tak, aby vyběhla.
Prosím tě, proč to taháš domů? Jednak je to zakázáno a druhak vidíš, jaké problémy mohou vzniknout! Klidně se může stát, že tam uhyne..
Pokud ji chytilas venku, zaslužila bys bys pár facek, sorry ))
Doplňuji:
Medulienka: Nic proti tomu, jenže tito plazi můsí být získáni zákonným způsobem!! Konkrétně ještěrka zední je u nás velmi vzácná s výskytem pouze na jihu Moravy a zákonem chráněna jako kriticky ohrožený druh! Pozor proto na informace z pochybných zdrozů..
U nás žije několik druhů ještěrek a chráněny jsou všechny:
http://www.volny.cz/…

Předpokládám, že tazatelka má buď ještěrku z naší přírody, nebo plaza, který má skutečné jméno jiné - pouze mu říká "ještěrka".

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Není ještěrka jako ještěrka a pro správou odpověď je potřeba vědět, čemu říkáš 'domácí ještěrka' !
Chovanci, žijící již generace v terariích se budou chytat snadněji a jinak, než chycené zvíře venku a doposud málo adaptované ap., problémů je ale víc. :-(


Avatar uživatele
Zlatý

nad každému se někdy musí přihodit ztráta mazlíčka - v našem případě mluvím konktétně o mazlíčcích/chovancích - plazech. Ať už utekl nebo se nějakým záhadným způsobem dostal ze svého bezpečného domova, je třeba ho zkusit hledat. Bohužel narozdíl od uprchlých domácích mazlíčků (myslím tím zvířata chovaná pouze v domě) jako jsou např. hlodavci (morčata, činčily,..), větší savci (fretky, králíci aj.) či ptáčci, se tato zvířata hledají mnohem hůře, stejně jako např. velmi drobní hlodavci (křečci, myši,..). Byla jsem obeznámena s několika styly hledání a aby se pořád každý neptal na fóru, může místo opakovaných dotazů pročíst tento článek, který bude obsahovat rady od chovatelů a mé vlastní doporučení.

Způsoby hledání plazů

Tak tedy k věci - sepíšu sem několik způsobů hledání, nebo spíše by se tomu dalo říkat "líčení pastí", rady jsou od místních chovatelů a jedna i ode mě, která se při hledání Nagini nakonc osvědčila vždy. Tento článek jsem přiřadila jako podsekci k hadům - důvodem je to, že vlastním hada a né ještěra, většinou však jsou tyto metody u hadů a ještěrů stejné.

1) Líčení "pastí"

Je známo několik způsobů líčení pastí, do které hada či ještěra nalákáte, proto neváhejme a pojďme si je představit.

A) Vlhká rašelina s mechem v kelímku/přepravce (HADI A JEŠTĚŘI)

Jeden ze způsobů je, že musíte v místech, kde si myslíte že se had/ještěr nachází nastražit hodně kelímků nebo otevřených přepravek s vysokou vrstvou vlhké rašeliny, nejlépe kombinovanou s čerstvě natrhanými mechy. Zvířeti se teplá a vlhká místa líbí, proto máte možnost ho nachytat, jak se v jedné z Vašich "pastiček" zdržuje.

B) Přepravka s myší a rašelinou - otevřená/zavřená (POUZE HADI)

Jeden z dalších docela dobrých způsobů je otevřená přepravka s vysokou vrstvou vlhké rašeliny a myší, přepravka musí být vysoká, aby se myš nedostala ven, pokud hadík myš ucítí a dostane na ní chuť, slupne ji a zavrtá se do vlhké rašeliny - oblíbeného místečka, nejlépe s kombinací mechů. Můžete mít přepravku klidně i zavřenou, spousta hladových hadů mileráda pozoruje svojí kořist přes plast a může vytrvat u pozorování chutného živého terče i dlouhé hodiny, možné i bez rašeliny.

C) Kelímek/přepravka s vlhkou rašelinou a mrtvou, nastřiženou nebo přepůlenou myší/holátkem (HADI A NĚKTEŘÍ JEŠTĚŘI)

Připravte si kelímek (Lepší pro ještěry než přepravka) nebo přepravku, opět s navlhčenou rašelinou, do ní vložte mrtvou, nastřiženou myš (pro hady) nebo holátko (menší hadi a např. gekončíci). Plazi si opět po mňamce milerádi odpočinou v rašelině.

D) Vlhká rašelina s mechem a myším trusem v kelímku/přepravce (HADI A ?JEŠTĚŘI?)

Tady si připravte stejné podmínky jako v případě bodu A) a nasypejte do vlhké rašeliny myší trus - né každý ale takovou možnost má, hada to může přilákat díky pachu hovínek, ještěra díky rašelině.

E) Kelímek/přepravka s navlhlými kapesníčky (HADI A JEŠTĚŘI)

Nechápu proč, ale tato past na mou Nagini vždy fungovala. Vezměte kelímek a vložte do něj dle velikosti 5 a více lehkých kosmetických kapesníčků, které pak nechte důkladně navlhnout pomocí rozprašovače na rostliny/terária. Stejně jako ve všech bodech rozmístěte kelímků co nejvíce, abyste měli větší šanci, že se Váš milý plaz nechá chytit.

2) "Hlídky"

Abyste měli ještě lepší šanci, že svého plaza nachytáte přímo při činu, je třeba si neorganizovaně naorganizovat hlídkující hodiny, nejlépe v nesmyslnou hodinu v noci, v podvečer a ráno. Večer a v noci se vydejte s baterkou zkontrolovat všechny kelímky, to samé udělejte ráno, to už ovšem můžete bez baterky,..:D

DĚKUJI VŠEM TERARISTŮM, KTEŘÍ MI POMÁHALI VYMÝŠLET JAK NAGINI CHYTIT A PODPOROVALI MĚ, TAKÉ MĚ INSPIROVALI K TVORBĚ TOHOTO ČLÁNKU A JÁ JIM TÍMTO CHCI PODĚKOVAT! :)

Jinak článek je velice stručný, a obsahuje to nejnutnější co by bylo třeba, ovšem pokud byste chtěli přidat fotky kelímků, neváhejte a napište do komentářů. Ovšem k tomuto článku je udán jasný popis obsahu kelímku/přepravky, takže si myslím, že to nebude třeba...jinak jsem ještě chtěla říci, že ještěři by samozřejmě měli mít otvor do kelímku snadno přístupný, tedy umožněte jim vstup dovnitř přímo ze země, aby nemuseli šplhat. V takovém případě by se totiž narozdíl od hadů ještěr nemusel do "pastičky" chytit.

Zdroj: http://terarka.net/hadi/clanek /118-rady-pro-chovatele-vlastn ici-uprchle-plazy-had-a-jester


Avatar uživatele
Pokročilý

můžeš ji dát před pračku nebo linku žížalu nebo červa. Když bude mít hlad tak si pro to snad přijde.


Avatar uživatele
Zlatý

Žádná ještěrka domácí neexistuje. U nás jsou ještěrky chráněné a docela by jsi mohla dostat mastnou pokutu !!!

http://cs.wikipedia.org/…
Doplňuji:
Není to takhle hezčí ?
http://www.ulozisko.sk/…


Avatar uživatele
Stříbrný

No vida, ještěrka domácí, zvaná taky jako "podpračková ještěrka", občas se vyskytuje i v teráriu, tak tu neznám, navíc je chráněná a u vás doma obvzlášť dobře, tam, pod tou pračkou ji nikdo nechytí :-)
Netakej si domů zvířata, která mají být v přírodě, to se nesmí dělat, akorát jí ubližuješ, jestli ji chytíš, pus´T ji ven, ona u tebe nechce být, takhle si to teda určitě nepředstavovala, to je život...pod pračkou, o hladu, je jí tam zima, má ráda sluníčko, ach jooo
Doplňuji:
No tak zkus ty červy snad je uvidí, ale to nesmí nikdo v té kuchyni být a když tě uvidí, nebo někoho jiného, tak se lekne a zase rychle zaleze, nejdou tam někde otevřít dveře ven? Pozor na kočku, je to dobrý lovec, aby si ji nedala ke svačině.


Avatar uživatele
Pokročilý

Není ještěrka jako ještěrka a některé druhy opravdu lze chovat doma.
Doplňuji:
Tady jsou odkazy.
http://www.google.com/…


Avatar uživatele
Stříbrný

pustit tam hada.

 

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1221
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 375
Zlatý annas 338
Zlatý ReHu 310
Zlatý hanulka11 296
Zlatý marci1 295
Zlatý gecco 272
Zlatý mosoj 262

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.