dust8

Jak často se mají pokojové rostliny osprchovat studenou vodou? Je to jen z důvodu zbavení jich prachu?

Nejlepší odpověď
annas

"Sprchování je ten nejlepší a také nejjednodušší způsob, jak vyčistit listy rostlin od prachu. Někteří z vás jim utíráte častěji listy nebo je rosíte rozprašovačem. Prach má tendenci se usazovat také na spodní straně listu, stoncích či kmíncích. Tato místa nejsou příliš snadná k čistění. Sprcha důkladně zbaví prach z celé rostliny a listy budou svěží a krásně lesklé.

Čisté listy lépe fotosyntetizují a jednoduše dýchají.

Pravidelné sprchování snižuje možnost infekce hmyzem.
.
Dobré propláchnutí zeminy smyje hnojiva, která se v půdě hromadí (již využitá hnojiva).

Díky sprše se voda dostane ke všem kořenům a kořínkům v květináči, a tak se rostlina pořádně zalije.

Stačí rostliny přemístit do vany nebo sprchového koutu, zapnout sprchu (voda by neměla být úplně ledová ani horká, zkrátka lehce vlažná) a předstírat, že prší. Poté stačí nechat rostliny dobře oschnout, než je vrátíte na svá běžná místa. Mějte na paměti, že některé rostliny (například africké fialky, begonia maculata, některé kaktusy a sukulenty) nemají rády mokré listy. Takže než rostlinám dopřejete sprchu, informujte se předem, jestli pro ně je sprcha vhodná. V neposlední řadě se ujistěte, že vaše květináče mají odtokové otvory. Chcete rostliny zalít, ne je utopit!y"

https://www.po­kojovky.co/blog­s/blog/cas-na-sprchu

Sprchovat se má na konci dlouhé zimy, tedy v předjaří. Jinak měsíční sprcha s vlažnou vodou, ať už v umyvadle pro malé rostliny, nebo přímo ve sprchovém koutě či ve vaně pro vyšší pomáhá vyčistit listy atd.

https://laidbac­kgardener.blog/tag/sh­ower-for-houseplants/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.