Avatar uživatele
Zlatý

Jak byste znázornili lidskou duši?

Vytvořila jsem si vlastní anamnézu pro lepší názornost sestavenou z obrázků postahovaných z webů, ale hodně hledání mi dal obrázek, který by vystihoval duši. Nakonec jsem zvolila tento : http://www.nadapenny.com/…
Napadne vás něco výstižnějšího ?
Doplňuji:
To nebylo o víře, nebo přesvědčení, ale celá anamnéza byla sestavena z medicínského hlediska ( plíce, žaludek...) a byla určena pro lékaře, jako podklad pro léčbu psychosomatických obtíží. Na Google jsem pravda nehledala, ale i tam bych těžko vybírala něco univerzálního, ale výstižného.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Jak kdy. Nedá se to zevšeobecnit. Někdo má duči krásnou a čistou a potom bych ji po vzoru orientálních náboženství viděla jako květ lotosu, nebo spíše pro našince bližší vyobrazení jako bílý leknín. Někdo má však se svou duší kapku problém a tady bych to vnímala jak houbu píchavku. Stačí zavadit a všude se šíří spory a vyvolávají nehezké představy o své nositelce.
Doplňuji:
Omlouvám se za překlep, ale tady se čerti žení a je mizerně vidět na klávesnici. samozřejmě mluvíme o duši.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jsem technicky založeny člověk a celoživotní materialista. Přesto na něco co se skrývá za názvem lidská duše věřím a tím víc, čím jsem starší.
Pokusy o grafické znázornění duše zřejme nemají žádnou cenu. Duše se zřejmě znázornit nedá a na podobě vůbec nezáleží, ale dá se popsat. Obrazem duše je podle mně její obsah. Pokud bych to měl převést do podoby současného chápání, tak ji chápu jako software k lidskému harware ( tělu).


Avatar uživatele
Zlatý

Protože jsem materialista a tím pádem neznaboh, nic lepšího by mne určitě nenapadlo. Nevím totiž, co to vlastně Suwo duše je.
Ale to tvoje je pěkné a fandím tvému přesvědčení, víře i grafické práci!


Avatar uživatele
Stříbrný

určitě bych si zde vybral,doufám,že ty taky:

https://www.google.cz/…


Avatar uživatele
Bronzový

Přeci záleží v co věřím.Pokud jsem materialista,tak představa mé duše bude vycházet z matky přírody.Pokud jsem idealista,tak vidím duši jako své vědomí,které se vznáší někde nade mnou.A pokud jsem satanista,tak je má duše boj dobra se zlem.Přičemž je jen na má osobě,co je zlo a dobro.


Avatar uživatele
Zlatý

hm ...pro mne asi těžké, nejsem věřící a pro mne je duše neviditelná ...


Avatar uživatele
Zlatý

moc se mi tvůj obrázek líbí jinak bych ho nevystihla, protože všude malují různé svatozáře apod.to nemám ráda..
tento se ti vážně povedl :D
a jak jsem zaměřená na hudbu našla jsem relaxační píseň - Lidská duše..Most
http://www.youtube.com/…


Avatar uživatele
Bronzový

Tvůj obrázek je fajn, pokud chceš nějaké na porovnání, našla jsem pár.
možná odkazy budou zlobit, vymaž mezery
http://www.skola-esoteriky.cz/…

http://corvinus.hogwarts.cz/…

http://www.acld.mysteria.cz/…

http://nd01.jxs.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Avatar uživatele
Stříbrný

Sůwo, to máš tak poraněnou dušičku, že ji představuje zakrácený meč? Já jsem kreslila kdysi svou duši jako opatrně se otevírající květ, něco jako tulipán. Na dně květu tekla černá stoka, to byly deprese, úzkosti a černé myšlenky. A ze stoky vycházely černé jazyky, čili negativní myšlenky, těžké vzpomínky a špatné zkušenosti vylézaly na povrch. Mezitím bylo něco málo hezkých světlých barviček, málo hezkých vzpomínek. A květ jsem umístila na nakreslené postavě až dole v břichu, protože cesta otevření se světu je moc dlouhá a nedůvěřivá. No, tenkrát nebyl ještě internet a tak se tyhle věci malovali růčo :-)


Avatar uživatele
Zlatý

Jen by mne zajímalo, co na to ten lékař (lékaři), většinou jsou ne toto skeptičtí ))


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud jde pravda, že duše je v podstatě výron energie PSI, pak má nejspíše tvar koule a je vibračním holografickým otiskem jedince.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Moc děkuji za reakce, někdo pochopil víc, někdo méně, houbu píchavku neznám http://cs.wikipedia.org/…, ale jinak bych si mezi nabízenými možnostmi vybrala. Mělo se jednat o obrázek ilustrační, takže vedle vyloženě anatomických snímků z wiki můžu těžko umístit něco romanticky laděného a navíc jsem se musela spokojit s čb variantou. Beer má pravdu, že to zatím žádný efekt nepřineslo, ale ještě to nevzdávám. Doufala jsem, že lékař snáz pochopí jeden list A4, než hromadu lékařských zpráv, které by nejspíš ani podrobně nečetl.

 

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1918
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1428
Zlatý annas 1157
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 633
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.